18.august kell 13, Tilsi staadion

FC Lootos – JK Tammeka

0 : 1 (0:0)

Kohtunik: Ahti Lepp
Abikohtunikud: Tiit Pruuli, Kaupo Põld
Pealtvaatajaid: 19

väravad:
0:1 58`.Eva-Maria Niit
.

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 9-Karmen Piirimaa, 14-Lisethe Lanno, 25-Getter Lepp, 24-Katariina Kinnunen(82`, 8-Johanna Luik), 6-Lisanne Tamm, 20-Kristin Kukli, 23-Indra-Liz Nemvalts, 7-Ave-Lii Laas, 10-Kärt Hüdsi
varus: 8-Johanna Luik, 28-Riina Rinne
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Kärt Satsi

JK Tammeka: 1-Liis Ott (vv), 25-Tuuli Tasa, 10-Kädri-Lii Ootsing, 14-Grete-Lilijane Küppas(69`.20-Cathy Pärnamets), 22-Eva-Maria Niit, 8-Kaisa Kamenik, 23-Marie Jaarman, 12-Jelena Kuvšinova, 6-Maria Sootak, 9-Renate-Ly Mehevets, 3-Anastasija Ivanova
varus: 20-Cathy Pärnamets, 11-Wanda Prost
Treener: Sirje Roops, füsioterapeut Karmen Goldin

Sügisringi 15.vooru mängus võõrustas naiskond Lõuna-Eesti derbimängus Tartu Tammekat. Mõlemad naiskonnad olid mängule tulnud vägagi räsitud koosseisudega.  Allegrodel oli puudu lausa kuus põhikoosseisu mängijat, Tammeka oli sunnitud veel enne avavilet vahetama protokolli kantud väravavaht Reti Taltsi Liis Oti vastu. Avapoolaeg kulges külaliste initsiatiivil, kuid parimad  võimalused skoorimiseks avanesid hoopis kodunaiskonnal. Ave-Lii Laasi karistuslöögid olid seekord ebatäpsed ning poolaja viimasel minutil Kärt Hüdsile avanenud võimalus naiskond juhtima viia lendas kosmosesse.

Teist poolaega alustas Tammeka taas muudatusega. Väravas asendas Otti Maria Sootak ning seda edukalt. 52`.minutil pääses vabalt löögile Lisanne Tamm, kuid tema löök tabas latti. Järgnevalt oli Lootosel kaks nurgalööki järjest, millest esimese tõrjus Sootak üle ristnurga. Järgnenud rünnakul aga sai raske eksimusega hakkama väravavaht Karina Piirimaa, kes läks väravast kaugele vastase ründajaga võitlusesse palli pärast. Kaotas selle ning värava ette söödetud palli saatis tühja võrku Eva-Maria Niit. Allegrod siiski püssi põõsasse ei visanud ning asusid otsima viigiväravat. 67.minutil teeniti karistuslöök trahvikasti serval, kuid Kristin Kukli pealelöök läks napilt postist mööda. Seejäärel tegi vahetuse Tammeka. Lahkus Küppas ja mängu tuli Pärnamets. Tammekal oli mitu ohtlikku pealelööki, mis aga kõik läksid üle. 76.minutil sai Kärt Hüdsi hea võimaluse kontrarünnakuks, kuid väsimus oli teinud oma töö ja sööt Ave-Lii Laasile jäi nõrgaks ja selja taha. Ave pöördelt tehtud pealöök läks napilt väravast mööda. 82.minutil tegi kodunaiskond oma ainsa vahetuse ja täiesti kustunud Katariina Kinnuneni asemel sai mängu Johanna Luik. Mängu lõpus midagi ohtlikku kumbki pool enam korda ei saatnud kui välja arvata olukord kus Tammeka ründaja jooksis sisse Karinale. Kohtunik Ahti Lepp otsustas siiski hoiatust mitte teha ning lisanud mängule kaks minutit vilistas kohtumise lõppenuks.

Kaotada ei meeldi kellelegi,  kuid tänases mängus oli ka palju positiivset. Naiskonnas toimuv põlvkonnavahetus on jõudnud niikaugele, et platsil oli sisuliselt U17 võistkond. Keskmiseks vanuseks 17 aastat 11 kuud, võrdluseks vastaste 23 aastaga. Mängiti ka ilma ühegi “võõrleegionärita”, ehk siis 100% oma noortesüsteemi kasvandikega. Kui selline võistkond suudab juba Tammekale hambaid näidata, suudab see ka liigasse püsima jääda.

Järgmine mäng ootab naiskonda 25.augustil kui Lasnamäel mängitakse kell 15 sealse Ajaxiga.

enne mängu …

Kaido Kukli:  Sügisringi esimene mäng. Algavad mängud, kus iga punkt on väga oluline. Kindlasti tuleb pingeline ja põnev mäng.

Karmen Piirimaa: Arvan, et oleme mänguks valmis. Kui terve võistkond annab maksimumi, siis on meil kindlasti võimalus kolm punkti tabelisse juurde saada. Oleme viimastest mängudest palju õppinud, seega on aeg näidata, mida me suudame!

JK Tammeka  treener Maiko Tamme: Mäng saab olema intrigeeriv. Mõlemale võistkonnale on need olulised punktid. Ja kindlasti tahame me alustada sügisringi edukalt.

Mängija Liis Ott: Ootame huviga sügisringi algust ja mängu Põlvaga. Tahame oma tempo kohe käima saada ja väravad ära lüüa.

Lisa kommentaar