Aprilli esimesel päeval tehakse algust naiste Meistriliiga mängudega. Päev hiljem Esiliiga ning 16. aprillil algab ka Teise liiga hooaeg. Superkarikafinaal avab hooaja 22. märtsil.

Nagu kahel viimasel hooajal, osaleb ka sel aastal naiste Meistriliigas kaheksa naiskonda. Võrreldes mullusega on liiga koosseisus toimunud üks muudatus: kõrgeimal tasemel on tagasi Põlva Lootose naiskond, kes saavutas eelmisel hooajal Esiliigas Pärnu duubelnaiskonna järel teise koha ning teenis parima iseseisva klubina õiguse tõusta Meistriliigasse, kus viimati mängiti 2013. aastal.

Naiste Meistriliiga koosseis: Pärnu JK, Tallinna FC Flora, Tallinna FC Levadia, JK Tallinna Kalev, Tartu JK Tammeka, Tartu SK 10 Premium, Noortekoondis, Põlva FC Lootos.

Naiste Esiliiga jätkab samuti uuel hooajal kaheksa naiskonnaga ning uusi tulijaid on lausa kolm. Meistriliigast langes välja Nõmme Kalju naiskond, kes üritab sel aastal püüda pääsu tagasi kõrgeimasse liigasse. Otse tõusis Esiliigasse eelmisel hooajal Teises liigas võidu saavutanud JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond ning läbi üleminekumängude pääses Esiliigasse ka FC Elva.

Naiste Esiliiga koosseis: Pärnu JK II, Nõmme Kalju FC, Tallinna FC Flora II, Kohtla-Järve JK Järve, Tallinna FC Ajax, FC Kuressaare, JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN, FC Elva.

Nii naiste Meistri- kui ka Esiliigas mängitakse esmalt kaheringiline turniir, kus kõik võistkonnad kohtuvad omavahel kaks korda läbi kodus-võõrsil printsiibil. Seejärel mängivad kodus-väljas printsiibil teise kaheringilise turniiri neli paremat võistkonda, et selgitada välja 1.-4. koht ja neli tabeli alumist võistkonda selgitavad omakorda välja teise kaheringilise turniiri järel 5.-8. koha. Kõik esimeses turniiris teenitud punktid ja tulemused võetakse kaasa teise ringi.

Naiste Teise liiga koosseisus on enim muudatusi. Võistlustulle astuvad üheksa naiskonda. Esiliigast tulid allapoole Tartu JK Tammeka II ja JK Narva Trans. Uued tulijad on sel aastal Saku Sporting ning JK Saarepiiga, kes asendavad eelmisel hooajal liigas osalenud JK Sillamäe Kalevit ning TÜ Fauna Female naiskonda. Teise liiga hooaeg koosneb kaheringilisest turniirist kodus-võõrsil printsiibil.

Naiste Teise liiga koosseis: Tartu JK Tammeka II, JK Narva Trans, Rakvere JK Tarvas, JK Tallinna Kalev II, FCI Tallinn, Paide Linnanaiskond Tapa, FC Jokeri ja Kuusalu ÜN, Saku Sporting, JK Saarepiiga.

Enne kui liigamängudega algust tehakse ootab ees naiste Superkarikafinaal, kus vastamisi lähevad eelmise aasta Meistriliiga võitja Pärnu JK ning karikavõitja Tallinna FC Levadia. Kohtumine leiab aset 22. märtsil. Naiste karikavõistluste finaal toimub 27. mail.

Lisa kommentaar