3:5  78`. Helander Vist

Viljandi Tulevik IV:

FC Lootos: 1-Remi Oper, 9-Reigo Käis, 26-Jürgen Juks, 31-Helander Vist, 98-Sander Sellis, 66-Sten Markus Meekler, 89-Ranno Liivago (72`.25-Arned Parman), 6-Carlos-Mathias Vaher (55`. 10-Freddy Help), 8-Andre Kukk, 17-Martin Adusoo (90`.10-Rainer Jüriöö), 7-Priit Rahuelu

varus: 10-Freddy Help, 25-Arned Parman, 10-Rainer Jüriöö, 33-Villu Damon Pentsa

Meeskond sõitis täna Viljandisse, mängima kohaliku Tuleviku IV esindusega. Eesmärgiks oli lõpetada kuuemänguline kaotuste seeria ja võtta hooaja esimene võit võõrsil mängust. Sündmustest ette rutates, siis saadi ülesandega hakkama. Olulist päeva tähistas meeskonna poolkaitsja Andre Kukk, kelle jaoks oli tegemist 100. mänguga Lootose eest. Nii nagu sai loodetud, tähistas Andre seda ka väravaga. Meeskond andis selleks omapoolse panuse.

Treener Indrek Käo oli võrreldes eelmise mänguga teinud algkoosseisus neli muudatust. Väravas alustas Remi Oper, poolkaitseliinis põlvevigastusest paranenud Sten-Markus Meekler, ning  Andre Kukk ja Martin Adusoo.  Kohe mängu esimestest minutitest pandi mulkide värav turmtule alla. Pealelöökideni jõudsid nii Andre Kukk, Priit Rahuelu, Martin Adusoo kui Ranno Liivago. Viljandi väravavahi head tõrjed aga hoidsid seisu muutumatuna. Ühel oma esimestest vasturünnakutest pääses otsajoonelt tsenderdama Viljandi mängija ning õhuduellis mulkide ründaja vastu pidid ennast lööduks tunnistama nii kapten Jürgen Juks ja väravavaht Remi Oper. Lootos ei lasknud tujul langeda, vaid vastaste väravale anti veelgi tihedamat turmtuld. Paraku oli sihik paigast ning lõpplahendused kehvapoolsed. Meeskond hoidis küll initsiatiivi ning ridamisi teeniti nurga ja karistuslööke, kuid palli väravasse ei saadud. Küll said seda aga vastased. 25.minutil oli Lootosel kasutada nurgalöök ja kodumeeskond suutis selle klaarida oma ründajale, kes taaskord mängis üle põlvakate kaitsjad ja väravavahi viies meeskonna juba 2:0 juhtima. Ilmselgelt tõstis värav vastaste meeleolu, sest palli hakati võitma üha rohkem. 28.minutil lõi Martin Adusoo palli küll Viljandi võrku, kuid äärekohtuniku lipp näitas, et tegemist oli suluseisuga. Kohe peale olukorda oli Viljandi sunnitud tegema esimese vahetuse. Lootos tõstis survet ning 41.minutil teeniti arvult juba neljas nurgalöök, mille Reigo Käis kavalalt ette posti keerutas. Tuleviku kaitsjal ei jäänud muud üle kui pall oma väravasse lüüa. Seisul 2:1 läksid meeskonnad vaheajale.

Teist poolaega alustas Lootos marulise survega ja vastaste värav pandi korraliku tule alla. Palli siiski sisse ei saadud. 56.minutil tegi Lootos esimese vahetuse ja kõvasti rassinud Carlos-Mathias Vaheri asemel pääses platsile Freddy Help. Noorel ründajal kulus pealelöögini jõudmiseks vähem kui kaks minutit ja kuigi vastaste väravavaht esimese löögi tõrjus, oli kohe jaol Martin Adusoo, kes palli võrku lükkas seisuks  2:2. Vastased mängisid palli lahti ja ka kohe kaotasid selle. Trahvikastis mängisid Andre Kukk ja Martin Adusoo kavalalt löögile Priit Rahuelu, kes lõi oma hooaja 11 värava, viies Lootose esmakordselt juhtima 3:2. Mäng kulges kõrges tempos ja mõlemad osapooled näitasid väsimise märke.  Lootos teenis 69.minutil järjekordse nurgalöögi. Sander Sellise tsenderdus ebaõnnestus täielikult ning vastased pääsesid kontrarünnakule, kus mulkide ründaja kolmandat korda meie kaitsjad ja väravavahi üle mängisid. Taas seis viigis 3:3. Lootose söödumäng töötas siiski paremini ja 75.minutil pääses trahvikasti servalt lööma Andre Kukk, kes oma 100.mängus sai kirja ka värava järjekorranumbriga 39. Lootose jaoks oli see tänases mängus neljas ja kohe otsa tuli ka viies. Lühikese aja jooksul oli Martin Adusool võimalus anda kaks nurgalööki. Kui neist esimese lajatas peaga löögile pääsenud Helander Vist põiklatti, siis paar minutit hiljem oli sihik paigas ning seisuks tuli kohalike poolt vaadatuna 3:5. Hetk hiljem oli Lootos sunnitud tegema vahetuse.Vigastada saanud Ranno Liivago asemel pääses mängu Arned Parman. Võimalusi värava arve kasvatamiseks avanes nii Priit Rahuelul, Sten-Markus Meekleril, Freddy Helpil kui  kui Martin Adusool, kuid pall teed võrku enam ei leidnud. Mängu viimasel minutil tegi Lootos veel ühe vahetuse ning Martin Adusoo asemel sai platsile Rainer Jüriöö. Kohtunik Jako Arula lisas mängule kolm minutit, mille jooksul midagi olulist enam ei toimunud.