Abikohtunikud: Lauri Lehiste, Tauno Reili
Pealtvaatajaid: 23
Ilm:

1:0 3`. Kert Joakit
5`. (Carlos Mattias Vaher tõrjus penalti)

FC Helios Võru:

FC Lootos: 6-Carlos Mathias Vaher(vv), 9-Reigo Käis, 26-Jürgen Juks(k), 31-Helander Vist, 98-Sander Sellis, 33-Villu Damon Pentsa, 89-Ranno Liivago, 3-Sten-Markus Meekler (76.Martin Adusoo), 25-Arned Parman, 10-Rainer Jüriöö, 7-Priit Rahuelu
varus: 17-Martin Adusoo

Meeskond mängis täna Väimela staadionil 11.vooru mängus Võru FC Helios II vastu. Mängu eelselt tabas meeskonda mitu ootamatust järjest. Väravavaht Roomet Kõivu teenetest loobumise järel pidi kindad kätte tõmbama Carlos-Mathias Vaher. Mängu eelselt selgus, et Sten Markus Meekleri vigastus ei luba tal täna isegi väljakule joosta, mistõttu Lootos alustas mängu kümnekesi. Esimene värav löödi mängu 3ndal minutil kui vastased tsenderdasid paremalt äärelt värava ette ja markeerimata jäetud Kert Joakit lõi palli paremale alla nurka. Kaks minutit hiljem kordus sama stsenaarium, kuid seekord läks kastis palli pärast võitluseks. Kohtuniku arvates ei kukkunud võrukas vabatahtlikult, määrates penalti, mille aga väravas seisnud Carlos Mathias Vaher tõrjus. 9.minutil oli seis siiski juba 2:0, kui vasakul äärel jäi tsenderduse katmisel hiljaks Rainer Jüriöö ning vastased said vabalt peale lüüa. Meeskond pani palli mängu, vastased võitsid selle ning trahvikastis kukutas Reigo Käis võruka. Vile, penalti ja 3:0. Lootose noor koosseis võitles küll vapralt, kuid väikesed eksimused kinkisid kogenenumatele vastastele järjest võimalusi ning 12.minutil löödi 4:0. Treener Käo tegi esimese vahetuse ja vahetas platsil ära vasakus kaitses mänginud Rainer Jüriöö, Sander Sellise vastu. Veerand tunni järel avanes esimene tõsisem võimalus ka Lootosele kui Sander Sellise vasakult äärelt antud diagonaal leidis rünnakul olnud Priit Rahuelu, kelle pealöök siiski pisut nõrgaks jäi. 20.minutil käis Lootose trahvikastis kõva võitlus ning pall tabas pikali olnud Helander Visti kätt. Kohtunik nägi viga , määrates Lootose väravasse kolmanda penalti. Esmalt sai Vist kaardi ning seejärel realiseerisid kohalikud oma võimaluse. 23.minutil oli üks ühele läbi pääsemas Priit Rahuelu, kuid otse vahetusmängijate pingi ees viskus Heliose mees talle tagant jalgadesse. Kohtunik hindas sooritust kollase kaardi vääriliseks. Järgnenud karistuslöögi keerutas Sellis trahvikasti ja Rahuelu sai teist korda vastaste väravavahi proovile panna. Heliose puurilukul õnnestus pall siiski üle põiklati lükata. Kodumeeskonna surve tulemusel teeniti mitmeid nurgalööke, kuid Lootos seisis kindlalt. 40.minutil tuli nurgalöögijärgselt pall trahvikastist välja ning vastased lõid kauglöögist järjekordse palli Lootose võrku. Järgnenud Lootose rünnakul andis Sellis taas suurepärase diagonaali ning Rahuelu pealelöögi suutis Võru väravajoonelt koristada kaitsja. Poolaja viimasel minutil unustati nurgalöögi ajal markeerimata lausa kaks võrukat ning palli tõrjuma läinud Vaher ei läinud vigastust teenima. Vanameister Kiš lõi peaga 7:0 ja kohtunikult tuli kohe ka poolajavile.

Teine poolaeg algas vahetustega. Võru vahetas sisse kaks paari värskeid jalgu, kuid edu see ei toonud. Hoopis Lootosel hakkas söödumäng vaikselt ilmet võtma. Võrukad siiski ründasid, kuid peale nurgalöökide, midagi ohtlikku tekitada ei suutnud. 59.minul oli siiski nurgalöögi olukord, kui vastaste mängija markeerimata jäeti ning see omakorda palli esimesest postist palli võrku saatis. 74.minutil tsenderdasid vastased paremalt äärelt teravalt vastu värava all seisnud Heliose mängijat, kust pall rikošetiga võrku põrkas. Veerand tundi enne lõppu tegi Lootos ka vahetuse. Platsilt kedagi ära ei tulnud, kuid ligi kolm kuud vigastusepausi pidanud Martin Adusoo pääses üle hulga aja väljakule. Viis minutit hiljem lõi Martin seisuks 9:1, realiseerides Ranno Liivago hea söödu. Mängu lõpu pidi Lootos taas mängima vähemuses kui jalatrauma tõttu pidi lahkuma Sander Sellis. Skoor siiski ei muutunud ning võrukad said teenitud kolm punkti.

Järgmine kohtumine ootab Lootost ees 27.augustil kui Viljandis kohtutakse sealse Tulevik IV võistkonnaga.