Hoiatused: 67`.Kolats (Lootos) – 31`.Laidla (Warrior)

FC Lootos: 30-Rene Kolsar, 1-Markus Villako, 31-Helander Vist, 26-Jürgen Juks(k), 29-rasmus Mathias Mõttus, 13-Tambet Toim, 10-Silver Sütt(32`.12-Maik Kolats), 23-Rene Oper, 2-Stefan-Ander Ploom, 11-Kevin Keret Ojaste, 72-Aleksandr Kuturin.
varus: 12-Maik Kolats, 5-Taavi Tobreluts
Peatreener: Rauno Puusepp, esindaja: Indrek Käo

FC Warrior: Akkus, Kõlu(57`.Paris), Paidra, Toomis, Laul, Oleškevitš, Grants, Tiivel (89`.Mürk), Reinsalu, Bõkarev, Laidla
varus: Paris, Mürk
Peatreener: Meelis Kuivits

Meeskond mängis pühapäeval lõuna-eesti derbymängu vana vastase, Valga FC Warriori vastu. Kohtumisele läks meeskond vastu mitmete oluliste mängijateta. Töökohustused ei võimaldanud Andre Kukke ja Martin Adusoo osalemist. Vigastust ravivad Remi Oper, Priit Rahuelu ja Carlos Mathias Vaher. Kolme kollase kaardi tõttu kandis mängukeeldu Tauri Kolk. Järjekorranumbrit 38 kandnud vanade rivaalide kohtumine kulges võrdsete heitlusena, millest võitjana väljus täna kodumeeskond. Mängu avaveerand möödus olulisemate sündmusteta. 15 minutil tabas Warriori karistuslöök Rene Kolsari kaitstava värava latti. Mõned minutid hiljem oli pall Warriori väravas, kuid äärekohtuniku lipp oli suluseisu märgiks püsti. Kaks minutit hiljem tulid tabloole numbrid 1:0. Aleksandr Kuturin  sai trahvikastis palli, võttis kaks vastast kohvile ja lõi väravavahi jalgade vahelt palli võrku. 32.minutil tõmmati tahvikastis maha Tambet Toim. Kohtunik Timo Teniste näitas esmalt kollast kaarti Warriori kaitsjale ja seejärel määras penalti. Stefan-Ander Ploomi löögi suuna aimas väravavaht küll ära, kuid tugevat lööki takistama oli võimetu – 2:0.  Lootos oli sunnitud tegema vahetuse ja vigastada saanud Silver Sütti asemel sekkus mängu Maik Kolats.  Poolaja lõpu eel avanes hea võimalus väravaarvet suurendada Kuturinil, kuid löök trahvikasti joonelt läks mööda.

Teise poolaja alguses kulgesid rünnakud ühe värava alt teise alla, kuid midagi väga ohtlikku ei sündinud. Warriorilt 57. minutil vahetus. Kõlu välja, Paris sisse. 60.minutil Valgalt hea kontrarünnak ja Andres Bõkarevil õnnestus pall üsna terava nurga alt võrku lükata, seisuks 2:1.  Järgnes Lootose surve, mille sisse mahtus kaks nurgalööki ja karistuslöök, lõpetuseks penalti, mille kohtunik Teniste määras taas Toimi mahatõmbamise eest. Ja seegi kord oli lööjaks Ploom, kes nüüd ei jätnud väravavahile mingisugustki šanssi.  3:1.  67.minutil teenis vastase takistamise eest hoiatuse Kolats. Vastaste karistuslöök aga õnneks raamidesse ei jõudnud. Kohtumise viimased kümme minutit kuulusid Lootosele. 82 ja 84. minutil pääses Valga väravavahiga silmitsi nooruke Rasmus Mathias Mõttus, kuid pealelöögid tabasid väravavahti. Lootos teenis järjest mitu nurgalööki ja 88. minutil said vastase väravavahi reaktsiooni proovida nii Toim kui Kuturin, kuid Valga kiiper oli ülesannete kõrgusel. 89.minuti Valgalt vahetus. Tiivel välja, Mürk sisse. Seis tablool ei muutunud ja Lootos sai hooaja kolmanda võidu, mis tõstis meeskonna tabelipõhjast kümnendale kohale. Tänase derbyvõidu puhul oli tegemist hooaja esimese ja ühtlasi viimase duubliga. Meeskonnad on asutamisest alates omavahel kohtunud 38. korral. Lootosel on 19 võitu Warriori 13 vastu. Kuus kohtumist on lõppenud viigilise tulemusega.

Meeskonna järgmiseks vastaseks on liigas teist kohta hoidev SK Imavere, kellega 3.oktoobril kell 14:30 mängitakse Imavere jalgpalliväljakul.