16.aprill kel 18:30, Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljak,  III L 2.voor

4 : 3 (3:1)

Kohtunik: Andero Tuhkanen, Abikohtunikud: Devid Raudson, Mattias Rootalu.
Pealtvaatajaid: 57
Ilm: +9C

Väravad:   10` Renee Püvi, 34` Karl Erik Ott, 45` Erko Litvjakov(pen.),  88`.Even Luiv  – Markus Lina 6`, Erki Mõttus 64`, 90+3`(pen).

Hoiatused: 39`.90+3`. Karl Sten Kõks – 67`.Jürgen Juks
Eemaldamine: 90+3`. Karl Sten Kõks

Team Helm: .Viinapuu(vv), Läll, Püvi, Raid, Kõks, Arro, Karro, Türn, Litvjakov(k), Ott, Maanas
varus: Arna, Kants, Luive, Stieger, Põldmaa.
teener: Sander Künnapuu

FC Lootos: 1-Carlos Mathias Vaher (vv), 12-Maik Kolats, 26-Jürgen Juks (k), 77-Tauri Kolk, 29-Rasmus Mathias Mõttus, 23-Markus Lina, 32-Erki Mõttus, 9-Oliver Jõgeva, 20-Risto Saarniit, 11-Freddy Samulin, 10-Temari Nuuma.
varus: –
Peatreener: Avo Jakovits

Hooaja esimese välismängu vastaseks oli eelmise aasta liiga võitja – Team Helm. Avavoorus tuli mõlemal võistkonnal tunnistada vastaste paremust. Helmid kaotasid Vastseliinale, Lootos jäi alla Welco X elektrikutele. Omavahel on mängitud neli korda ja Lootosel võiduarve avamata. Mängud on pealtvaatajatele alati olnud atraktiivsed. Kahepeale kokku on mängudes keskmiselt löödud 5,5 väravat (Tartus, 3-2, 4-1, Lootospargis 3-4, 1-4).  Lootosel jäid mängust kõrvale kolm väravavahti ja kindad oli sunnitud kätte tõmbama neljas valik Carlos Mathias Vaher. Debüüdi meeskonna eest tegi Erki Mõttus, kes peale Lootoses läbitud noortekarjääri mänginud Tartu Tammekas ja nüüd koos Temari Nuumaga pallimas põlvakate futsali tiimis Ravens.

Mäng algas Lootosele hästi. Juba kuuendal minutil asuti kohtumist juhtima, kui Temari Nuuma pealelöögist tagasi põrganud palli lükkas võrku Markus Lina.  Kodumeeskonna poolt viigistas neli minutit hiljem Püvi. 34.minutil pääses trahvikasti kaare pealt löögile Ott, viies TH 2:1 juhtima. Kohtumise viimasel minutil võttis kohtunik Tuhkanen käe kapten Juksile ja TH kapten Litvjakov realiseeris garderoobi seisuks 3:1.

Vastased tegid poolajal vahetuse, Püvi välja Luiv sisse. Mängupilt siiski ei muutunud. 61 minutil tegi TH kolmikvahetuse. Karro, Ott ja Türn välja. Arna, Kants ja Stieger sisse. Lootosel vahetuse ei olnud ja see tegi olukorra lihtsamaks. 64.minutil lõikas vastaste söödu vahetlt värskelt võistkonnaga liitunud Erki Mõttus , kes purjetas läbi TH kaitseliini, virutades penaltipunktilt hirmsa pommi ristnurka. 3:3 oli lähedal, aga 88.minutil lõid hoopis tartlased 4:2. Lõppseisu vormistas siiski Lootos. Rasmus Mathias Mõttuse tsenderdusele sai 90+3 minutil  trahvikastis käega pihta keegi TH kaitsjatest ja kohtunik Tuhkanen määras penalti. Erki Mõttuse esimese löögi väravavaht tõrjus, aga kuna TH mängijatest keegi sisenes lubatust varem trahvikasti, määrati uus penalti. Vaidlemise eest sai RH mängija Kõks kollase kaardi, mis talle oli juba teine tänases mängus ja tähendas kokkuvõttes eemaldamist. Teisel penaltil Erki ei eksinud, vormistades lõppseisuks 4:3 .

Meeskonna järgmine mäng on 30.04 kell 12 Viljandis sealse Tulevik/S-Jaani Ühendmeeskonna vastu.