16.oktoobril mängiti esimene kohtumine meeste III liiga üleminekumängudest. Viljandi Tulevik III võõrustas vastselt renoveeritud kunstmuruväljakul FC Lootose meeskonda. Lootos, kellele sellel hooajal pole valmistanud probleeme ennast raskesse olukorda seada, ei petnud nüüdki oma poolehoidjate ootusi. Avapoolaja alguses jäeti realiseerimata kaks kindlat väravavõimalust ning poolaja keskel lubati vastastel skoor avada. Seisul 1:0 poolaeg lõppes. Sama stsenaariumi järgi kulges ka teine poolaeg, ainukese vahega, et Tulevik lõi oma teise värava penaltist. Viljndis seega järgmiseks mänguks meeskonnale kaasa 0:2 kaotus.

Treener Kaido Kukli mängujärgselt: “Mängu käik oli üsna võrdne, kahjuks ei suutnud mee taaskord oma võimalusi realiseerida. Vastaste värav oli pigem kingitus, millele teisel poolajal trahvikastis käega mängu eest antud penaltiga teine otsa tehti. Järgmisel nädalal siis uus katse. Tagasi peaks olema ka Vladik Mihnovitš, kes täna ei mänginud”.

Nüüd on meeskonnal nädal aega plaani pidada ja 23.oktoobril seisab ees teine kohtumine, mille võitja suure tõenäosusega järgmisel aastal kolmandas liigas jätkab.