Reedel, 12. novembril kell 12 avati Viljandis pidulikult Männimäe jalgpallihall. Ametlikus avamismängus kohtusid JK Tuleviku ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) võistkonnad.

Kultuuriministeeriumi ja jalgpalliliidu koostöös alustati Viljandisse jalgpallihalli rajamist 2020. aastal, nurgakivi asetati tänavu 28. mail ning ehitusega jõuti valmis oktoobri alguses. Tegemist on pikemaajalise projektiga, mille eesmärk on rajada vähemalt üks jalgpallihall igasse Eesti maakonda. 2020. aastal alustati ehitust Tartus, Haapsalus, Viljandis ja Raplas. Käimasoleval aastal eraldati riigieelarvest raha hallide ehituseks Jõhvi, Rakvere, Kuressaare ja Pärnu vahel. 2022. aasta eelarves on eraldatud kuus miljonit eurot jalgpallihallide rajamiseks Narva, Paidesse, Jõgevale ja Viimsisse.

Viljandi Männimäe jalgpallihall on 118 meetrit pikk, 77 meetrit lai ning 23 meetrit kõrge. Selles on täismõõtmetes jalgpalliväljak, ümber selle kaherajaline jooksuring ning peasirgel neli jooksurada, mis võimaldab joosta 60- ja 100-meetrist vahemaad. Samuti on ala jõutreeningute tegemiseks koos vajaliku inventariga.

Halliga on ühenduses 520 ruutmeetri suurune olmehoone, kus on neli riietusruumi koos pesu- ja tualettruumidega, treenerite ja kohtunike riietusruum koos kõige vajalikuga ning tehno- ja laoruumid. Samuti fuajee ja pealtvaatajate ala koos rõduga, mis pakub võimalust mängu vaadata kuni 200 inimesel.

Jalgpallihalli ehitasid osaühingud Arens Ehitustööd, Dreibau ja Pro Ehitus. Selle rajamine ja sisustamine läksid maksma ligi 3 miljonit eurot, millest 1,5 miljonit tuli riigieelarvest.

 Halli ametlikuks avamänguks oli matš JK Tuleviku ja EJLi vahel.

Tuleviku võistkond: väravavahtide treener ning spordikeskuse juhataja Mati Jürisson, klubi president Raiko Mutle, noortetöö juht Aivar Lillevere, noortetreenerid Antti Rosenberg, Kevin Paavo, Kaimar Saag, Indrek Ilves, Janar Õunap, Tanel Lang, Dagmar Hekki, varustaja Reelika Veske, turundus- ja arendusjuht Marek Tiits, naiskonna kapten Maive Jürmann ja duubelmeeskonna treener Raido Roman.

EJLi võistkond: Urmas Kirs (80 mängu, 5 väravat), Jarmo Ahjupera (22 mängu, 1 värav), Mati Pari (22 mängu, 1 värav), Ivan O´Konnel-Bronin (22 mängu), Gert Olesk (13 mängu), meeste ja U19 saalikoondise peatreener Dmitri Skiperski, juhatuse liige Teet Ilves, projektijuht Juss Tamming, liigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo, kohtunike koolitusjuht Ain Alev, võistluste osakonna spetsialist Alex-Sander Puhm, spordiajakirjanik Tiit Lääne, Tartu FC Helios juhatuse liige Urmo Viickberg, endine Paide Linnameeskonna kogukonnajuht Arto Saar ning Tallinna FC Reaali mängija ja Viljandi Kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar.

 

 

Lisa kommentaar