Eesti politseikoondis osales 1.–7. juunini Rootsis toimunud Põhjamaade politsei jalgpalli meistrivõistlustel. Eesti oli võistlustele välja pannud nii naiste kui meeste koondise,  mille koosseisu kuulusid mitmed Lootose mängijad. Legendaarse treeneri Jüri Saare juhendatud naiste koondist esindasid teiste seas meistriliiga naiskonnas palliv Kati-Karoli Silla ja Lootose vuttide väravavaht Riina Rinne. Meeste koondise värva kaitsesid meeskonna mängijad Andre Kukk ja Valeri Dobrovolski.

Viis aastat tagasi, 2019. aastal Tallinnas peetud eelmistel meistrivõistlustel ei suutnud Eesti korraldajana võite ega viike saavutada, kuid sel korral alistas meeskond 5. koha mängus 2:1 Islandi, kes oli eelnevalt teises alagrupis mänginud 1:1 viiki hiljem hõbemedalid võitnud Soomega.

Naiskond sai samuti 5. koha ning eriti head mängu näidati kahes viimases kohtumises. Taaniga jäi lõpptulemus 2:2 ning turniiril hõbemedalid võitnud Rootsi naiskonnaga hoiti mängu viimaste minutiteni viigilist seisu, mille rootslased mängu lõpuks siiski 1:0 enda kasuks pöörasid.

Nii meeste kui naiste arvestuses tuli võitjaks Norra. Kuigi eestlased võistkondlikke karikaid ei teeninud, olid võistlused edukad Eesti koondise väravavahile, Victoria Vihmanile, kes lahkus Rootsist võistluste parima väravavahi karikaga.

Nelja aasta pärast peetakse samad võistlused Taanis. Rahvusvahelistele politseivõistlustele saavad kandideerida Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži kadetid, politseiasutuste töötajad ja abipolitseinikud.

Lisa kommentaar