“Hea Lootose pere,

Eesti Vabariigi valitsus esitas täna seoses koroonaviiruse puhanguga  käitumissoovitused, mis puudutavad otseselt ka meie klubi. Need on antud soovituslikus vormis, aga peame endale aru andma, mida tähendab demokraatlikus ühiskonnas valitsuse soovitus – see on palju enamat kui lihtsalt soovitus.

Igasuguste viirushaiguste vältimine on sportlastele oluline, aga me peame silmas pidama laiemat eesmärki – tõkestada viiruse levimist. Covid-19 võib olla väga ohtlik eakatele ja kroonilisi haigusi põdevatele inimestele.

Jalgpalliklubi Lootos kutsub meie võistkondade mängijaid, noorliikmeid ja lapsevanemaid üles järgima järgmisi soovitusi:

1. Järgida väga hoolikalt rangeid hügieeninõudeid, pesta käsi, nägu ja hoiduda kontaktidest inimestega, kelle on köha, nohu või muud haigusele viitavad sümptomid.

2. Loobuda või lükata edasi turniiridel ja võistlustel osalemine, olenemata osalejate arvust ja toimumise kohast.

3. Jälgida kohaliku omavalitsuse poolt antud juhiseid ja liikumispiiranguid.

4. Haigusnähtude ilmnemisel – palavik, nohu, köha, muud nähud – tuleb end koheselt isoleerida. Ei tohi väljuda elukohast, minna trenni ega võistlema ning tuleb limiteerida kokkupuuteid inimestega. Samuti tuleb võtta ühendust asukoha meditsiinitelefoniga – Eestis perearstiga, terviseameti infonumbriga või helistada hiljemalt 16. märtsist avatavale koroonaviiruse kriisitelefonile numbriga 1247.

Reiside ja võistluste edasilükkamine on meile harjumatu ja ebatavaline olukord, aga me peame klubina tajuma oma vastutust. Meie jaoks on oluline nii jalgpallurite, nende lähedaste kui ka spordist muul moel osa saavate inimeste tervis. Tegu on force majore’iga ning meie kõigi ja igaühe panus on oluline – on see ärajäänud võistlussooritus või korraldatud võistluse ärajätmine. Inimeste tervis kaalub üles kõik muu.

 

Lisa kommentaar