25-27.maini viibis Lootose delegatsioon Ukrainas, kus jätkati rahvusvahelise noorteprojekti “KKH” tegevustega.
Kulikovka182
Seekordse visiidi põhiliseks eesmärgiks oli Kulikovka noortevõistkondade Eestisse tuleku tingimuste kokku leppimine ja rahvusvahelise noorte jalgpalliturniiri Lootosspring 2018 formaadi tutvustamine. Tihedasse päevakavva mahtusid kohtumised rajoonijuhtide, koolidirektorite ja treeneritega. Toimus seminar, kus klubi tutvustas võõrustajatele meie turniiri ja noortetööd. Projekti võtmeürituseks oli jalgpalliturniiri külastamine ja avamine Kulikovkas. Turniir oli koostatud ja viidi läbi Lootose poolt saadetud formaadi kohaselt. Osalesid poiste ja tüdrukute võistkonnad. Ukraina poolelt oli klubi vastuvõtjaks Svitlana Maslonka ja Volodymyr Povoznyk. Delegatsiooni juht oli klubi kauaaegne president Indrek Käo, kellega olid kaasas klubi praegune juht Kristjan Mäeots, noortetreener Rauno Puusepp ja klubifännireiside liige Tunne Piiper.

kulikovka 022

“Suur rõõm oli veenduda, et meie koostööprojekt on nii kenasti edenenud” ütles projekti eestvedaja Indrek Käo. “Alates 2015 aastast kui ma esimest korda Kulikovkat külastasin on seal toimunud palju muudatusi. Meie poolt annetusena viidud jalgpallid on olnud kasvuseemneks Kulikovka noortejalgpallile ning tulemuseks on see, et nii poiste kui tüdrukute võistkonnad osalevad meie Lootosspringil. Iga uus riik ja lipp on meile väga oluline , kuid eriti teeb rõõmu just see, et oleme olnud abiks ja toeks jalgpallikultuuri arendamisel just meie maakonna sõpruspiirkonnale” lisas Käo. “Rõõmustas noorte inimeste tahe ja säravad silmad. Mina olin esimest korda siin, aga see soojus, kuidas meid vastu võeti avaldas muljet. Kindlasti seisab meil ees kõvasti tööd, et meie ukraina sõpru Põlvas väärikalt vastu võtta ja võõrustada” lisas täienduseks Kristjan Mäeots.
Klubi poolt kingitusena viidud särgid andis klubi president üle Olena Baglai, Natalia Halimon, Olga Turch ja Svitlana Maslonkale.

kulikovka 032

kulikovka 050
Reisikavva mahtus ka UEFA Meistrite liiga finaalmängu külastamine Kiievis.

Järgmine kohtumine leiab aset augustis , Põlvas kui Lootosspringile on saabumas Kulikovka noorte jalgpallurite delegatsioon ja uued rajoonijuhid.

Kolme riigi – Eesti, Inglismaa ja Ukraina jalgpalliinimesi ühendava projekti eesmärk on kogemuste vahendamine ja jalgpalli juurde uue põlvkonna noorte tegijate toomine. Projekti käigus tutvutakse erinevate jalgpalliga kaasnevate koostöövõimalustega, arendatakse koostöösuhteid ja motiveeritakse noori aktiivselt spordiga tegelema. Projektis täidavad mentorite ja koolitajate rolli Lootose ja mitme inglise noorteklubi ja akadeemia noortetreenerid. Projektis osalevad kolme riigi 12-14 aastased jalgpallipoisid-tüdrukud. Noortetreenerite ülesannete nimekirjas on muu hulgas turniiride ettevalmistamine ja läbiviimine, aga ka treeningute läbi viimine ja mängu analüüs.

Reisi toetasid Leader, Põlvamaa Partnerluskogu ja HTT.

Partnerluskogu

Lisa kommentaar