20-21.märtsini külastas klubi delegatsioon Ukrainat, Põlva maakonna sõprusrajooni Kulikovkot. Reisi eesmärgiks oli rahvusvahelise noorteprojekti “KKH” tutvustamine, mille käigus detsembris juba Inglismaal, Newcastles läbirääkimisi peeti.  Kolme riigi – Eesti, Inglismaa ja Ukraina jalgpalliinimesi ühendava projekti eesmärk on kogemuste vahendamine ja jalgpalli juurde uue põlvkonna noorte tegijate toomine. Projekti käigus tutvutakse erinevate jalgpalliga kaasnevate koostöövõimalustega, arendatakse koostöösuhteid ja motiveeritakse noori aktiivselt spordiga tegelema.  Projektis täidavad mentorite ja koolitajate rolli Lootose ja mitme inglise noorteklubi ja akadeemia noortetreenerid. Projektis osalevad kolme riigi 10-12 aastased jalgpallipoisid-tüdrukud. Noortetreenerite ülesannete nimekirjas on muu hulgas turniiride ettevalmistamine ja läbiviimine, aga ka treeningute läbi viimine ja mängu analüüs.

Kulikovko tervitas Lootost väga südamlikult ja soojalt ning oli tunda, et nad olid meie külaskäiku oodanud. Kulikovko kultuuri ja spordijuht Olena Baglai oli koostanud väga huvitava  programmi.

Kulikovko16

Ukrainat 2015 aastal külastanud klubi president Indrek Käo viis tookord kulikovkolastele külakostiks jalgpalle, mis olid suureks abiks tüdrukute jalgpalli võistkonna tekkimisele. Tänaseks on tüdrukud võitnud mitmeid võistlusi nii rajooni kui oblasti tasemel ning treener Kaido Kukli hinnangul üsna heal tasemel.

ukraina 110

Toimusid ka reaalsed treeningud kohalikele noortele, mida viisid läbi klubi noortetreenerid Ave-Lii Laas ja Katariina Kinnunen.

ukraina 147

Palle ja spordivarustust kingiti ukrainlastele seegi kord ja see läks käiku juba samadel treeningutel. Ukraina tüdrukud olid treeningutel väga motiveeritud ja tegid kõik harjutused kaasa väga suure tähelepanelikkuse ja pühendumusega. “Nende jalgpalli tase on parem, kui arvasin. Nad on olnud tublid ja enamustel on alustehnika selge ning pidevalt trenni tehes ja tehnikat harjutades saab minna kõik veelgi paremuse suunas”, kommenteeris Ave-Lii. “Ma arvan et see on veel arengu-ja algus staadiumis, kuid kõik oleneb nüüd kuidas nad ise edasi töötavad”, lisas Katariina.

ukraina 154

Sügava mulje jättis külaskäik ka Lootose noortele. Katariina: “Kõige rohkem meeldis mulle kohalike noorte tahtejõud. Mind üllatas kohati see, kui nõukaaegsed eluolud seal tegelikult olid. Ukraina on kuidagi selle poolest Eestist maha jäänud, just arengu poolest”. 

“Mulle meeldis, et nad näitasid ja tutvustasid enda riigi kultuuri ning olid tõsiselt tänulikud meile. Olin positiivselt üllatunud kui lahked ja südamlikud nad olid. Samas jäi mulje nagu riik ei hooli oma rahvast, enamus teedest ei olnud nii head kui võiksid, tegelikult olid need kohutavalt halvas seisus ” lisas  Ave-Lii.

ukraina 141

Külaskäigu raames toimus mitmeid kohtumisi. Lisaks treeningutele kohtuti kohaliku administratsiooni juhtide ning euroklubiga ja arutati edasise koostöö võimalusi. Ja suure tõenäosusega on ukraina noored külastamas meid juba sellel suvel.

Kulikovko4

Klubi esindasid president Indrek Käo, spordidirektor Kaido-Meinhard Kukli, projekti koordinaator Tiiu Marran ja noortetreenerid Ave-Lii Laas ja Katariina Kinnunen.

ukraina 197

Ukrainast saadeti palju tervisi kõikidele nende toetajatele. Eriti soojad tervitused aga Ulla Preedenile ja Leo Kütt`le.

Reisi toetasid Leader ja Põlvamaa Partnerluskogu.

Leader logo

Lisa kommentaar