Avamine_22.9 (44)

Laupäeval, 22.septembril avati värskelt renoveeritud Põlva linnastaadion. Aadressil Metsa tn.8 asuv, naturaalmuru kattega jalgpalliväljak vastab Eesti Jalgpalli Liidu 2.kategooria (UEFA 2 kategooria) staadioni nõuetele. Tööde käigus renoveeriti staadioni tehnovõrgud, paigaldati siirdemuru, uus tartaankate ja piirdeaed. Tööde tellijaks oli Põlva vald ja tööd läksid maksma 855 tuh eurot. Peatöövõtjaks oli Valmap Grupp AS . Staadioni projekteerimistööd teostas EJL Ehitusbüroo OÜ, projekteerija Teet Ilvese juhtimisel.

Staadioni avamisel võtsid sõna endine linnapea ja hetkel Maaeluministeeriumit juhtiv Tarmo Tamm. Klubi pikaaegne president ja EJL naistekomisjoni liige Indrek Käo, Maakonna Spordiliidu president Peeter Sibul ja ehitaja Valmap Grupp esindaja. Uuel staadionil heiskasid lipud klubi president Kristjan Mäeots, abivallavanemad Janika Usin ja Martti Rõigas, Spordikooli direktor Markus Käo, Tarmo Tamm ja Peeter Sibul.

Auväärse avaringi uuel staadionil tegid lapsevankritega noored emad. Seejärel said rajale Põlvamaa asutused ettevõtted, nende seas ka jalgpalliklubi Lootos. Järgnesid erinevas vanuses laste 400 m jooksud, kus auhindasid jagus kõigile.

Staadionil toimunud usin jooksja võistlussarja peaauhinna – VIKING LINE reisi 4-le Rootsi võitis klubi president Kristjan Mäeots.

Avamine_22.9 (41)

Avamistel sõna võtnud Indrek Käo :”Väga tähtis ja suur hetk nii Lootosele kui ka teistele Põlvamaa spordiklubidele. Staadioni renoveerimist on oodatud üle kahekümne aasta ja uuenenud linnastaadion annab kindlasti uue hingamise Põlvamaa jalgpallile. Väga oluline on staadioni valmimine meie naiskonna jaoks, mis oli seni sunnitud kodumängud mängima 15 km Põlvast väljas asuval Tilsi staadionil. Naistejalgpall liigub Põlvas tõusujoones ja paranenud tingimused mõjutavad kindlasti positiivselt ka treeningtöö kvaliteeti. Ühtlasi vaatame lootusrikkalt 2020 a. Eestis toimuva poiste U17 EM finaalturniiri suunas ja loodame, et õnnestub selleks ajaks staadion viia vastavate nõuetega vastavusse”.

Staadioni tehisvalgustuse ehitustööd teostab Kagu Elekter OÜ.
Ligi 170 tuh eurot maksvate tööde teostamiseks on aega kolm kuud.

Ehitustööde teises etapis paranevad pealtvaatajate tingimused. Rajatakse kuni 1500 kohaga tribüün, staadioni teenindushoone ja mini-mänguväljakud.

Avamine_22.9 (3)

Avamine_22.9 (11)

Avamine_22.9 (34)

Lisa kommentaar