3.aprill, 15:30, Dalga Arena, Bakuu – Sõpruskohtumine

ASERBAIDŽAAN – EESTI

0 : 1 (0:1)

väravad: 2. Liisa Merisalu

Kohtunik: Rahim Hasanov Abikohtunikud: Rza Mammadov, Mübariz Hasimov 4.Kohtunik: Yulya Qurbanova

Aserbaidžaan:

Eesti: Strigin, Räämet, Raadik, Zlidnis, Mürkhain, Merisalu (66.Lepik), Loo(k), Bannikova, Rosen (90.Laas), Treiberg(46. Kutter ) , Õunpuu (66.Mehevets)

varus: Kork, Hoop, Belolipetskaja, Lillemäe, Daut, Laas, Saulep, Lepik, Orav, Mehevets, Sonnberg, Kutter.

Eesti naiste koondis mängis täna Bakuus esimese kahest sõpruskohtumisest Aserbaidžaani koondise vastu. Avakohtumist asus Eesti eks-allegro – Liisa Merisalu 2.minuti väravast juhtima. Kuigi väravavõimalusi oli nii külalistel kui võõrustajatel. Eesti jäi 84.minutil ka vähemusse, kuid rohkem väravaid ei löödud ja Eesti võttis 1:0 võidu. Naiste A koondises oma neljanda mängu mänginud Liisa jaoks oli see esimeseks väravaks koondise eest.

Koondise koosseisu kuuluvad veel lisaks allegrode kaptenile Ave-Lii Laasile eks-allegrod Eneli Kutter ja Renate-Ly Mehevets, kes kõik täna ka platsile said. Korduskohtumine mängitakse Bakuus 6.aprillil.

Eesti alustas kohtumist aktiivselt ning kasutas õnnestunult ära oma esimese ohtliku rünnaku, kui juba teisel minutil juhtima mindi. Kristina Bannikova murdis hästi paremast äärest läbi ja tema tsenderdus leidis kastist 17-aastase Liisa Merisalu, kes saatis palli kindlalt võrku. Noore ründaja jaoks oli tegemist esimese väravaga A-koondise eest.

Pärast väravat hakkas omakorda suruma Aserbaidžaan ning otsis võimalusi mänguseisu viigistamiseks. Avapoolajal teeniti ka mitmeid nurgalööke, millest siiski Eesti väravale midagi üleliia ohtlikku ei sündinud. Kohtumise teine kolmveerandtund kulges närviliselt ja väljakukohtunik välgutas mitmel korral ka kaarte. Viimased kümmekond minutit oli Eesti koondis sunnitud mängima vähemuses, kuna teise kollase kaardi teenis oma 75. koondisemängu pidanud Inna Zlidnis.

„Kohtumine oli tegelikult nii raske kui ma ootasin. Teadsime, et vastased on tehniliselt head ja mängivad füüsiliselt. Meie jaoks oli mäng heaks prooviks valikmängudeks, sest meil oli selja taga raske reis ja Aserbaidžaan on keeruline vastane, kellega võõrsil mängida. Olen esituse ja pingutusega rahul ning saame siit kohtumisest palju positiivset kaasa võtta,” sõnas mängujärgselt peatreener Jarmo Matikainen.

Enne kohtumisi Aserbaidžaaniga toimus nimekirjas ka muudatus, kui esialgu koosseisu arvatud Signy Aarna (Åland United) pisivigastuse tõttu koondisega kaasa ei sõitnud ja tema asemel teenis kutse Maarja Saulep (Tallinna FC Flora). Debüüdi A-koondise eest said täna kirja Renate-Ly Mehevets ja Ave-Lii Laas.

Eesti kohtub Aserbaidžaaniga uuesti laupäeval, 6. aprillil. Mängu avavile kõlab Eesti aja järgi kell 11.00. „Meil on kaks päeva aega, et mängu analüüsida ja uueks kohtumiseks valmistuda. Kindlasti on asju, mida saame parandada. Olime kaitses kindlad, aga andsime vahel palli liiga kergelt ära, kas valesöötude või halbade puudetega. Samas oli tasakaaluks ka neid olukordi, kui suutsime hea pressiga palli tagasi võita,” ütles Matikainen.

Refereeritud: EJL Pressiteenistus