Täna , Tallinnas, lõppenud neidude Balti turniiril tuli Eesti U17 koondis turniiri võitjaks ja U19 saavutas teise koha.

Allegrodest said kulla kaela Hanna Rästa ja täna koondise võiduvärava löönud eks-allegro Liisa Merisalu. Hõbemedalid toovad koju Ave-Lii Laas, Astri Erik ja tänast kohtumist varumängijate pingilt jälginud  Criselle Tennosaar.

Kolmapäeval Hanna Rästa väravast lätlannadega 1:1 viiki mänginud U17 koondis vajas täna vähemalt kahe väravalist võitu leedulannade üle, kes eile olid lätlannadele alla jäänud tulemusega 1:2. Eesti asuski kohtumist 17.minutil Malešina väravast juhtima, kuid sisuliselt järgmisel vasturünnakul leedulannad viigistasid. 28.minutil oli Eesti sunnitud tegema vahetuse ja kolmapäevase mängu kangelase, Hanna Rästa, asemel pääses mängu Lootose eelmise hooaja suurim  väravakütt Liisa Merisalu. Poolajavileks jäid numbrid tabloole, kuid kohe teise poolaja alguses viis Annabel Jäär Eesti juhtima. Sellest seisust aga Eestile turniirivõiduks ei piisanud ja neli minutit hiljem lõi kolmanda värava leedulannade võrku Liisa Merisalu. Kuna leedukad eestlaste väravasse palli toimetada ei suutnud, osutus Liisa värav ühtlasi koondise jaoks turniir võitu tähistavaks kuldseks väravaks.

Mängujärgselt andis Lootosele intervjuu võiduvärava löönud Liisa Merisalu, kes rääkis lõppenud turniirist ja enda vormist.

“Iga mäng on raske ja me pingutasime kindlasti kõik väga selle  võidu nimel! Üksteise mõistmine koondises täna õnnestus.  Mu koduklubi (Nummela Palloseura -Soomes) osaleb kolmel tasandil (3 mängu nädalas) ja see annab hetkel kõvasti tunda. Tahaksin tunda ennast värskemana platsil ja oma mänguga ma ka selle tõttu rahul pole. Kokkumäng ja üksteise tundmine koondises paraneb iga mänguga. Tänud Kaidi Jekimovale ja Richard Barnwellile.”

Kiidusõnu jätkus Liisal ka mängus Lätiga viigivärava löönud Hanna Rästa kohta “Kadestan Hanna palli valdamist! Tal on suurepärane julgus liikuda värava suunas.”

21. juulil kell 12.00 TNTK staadionil

Leedu U17 – Eesti U17

1:3 (1:2)
Väravad: 18. Loreta Rogaciova – 17. Alika Malešina, 40. Annabel Jäär, 44. Liisa Merisalu

Hoiatused: 73. Gabriele Ragauskaite – 39. Alika Malešina
Pealtvaatajaid: 36

Eesti: Anastassia Zabello (38. Katriin Saulus), Alika Malešina, Eva-Maria Niit, Paula Maria Mengel (41. Triin Satsi), Karolina Perv, Chrystal King, Annabel Jäär, Riin Satsi, Hanna Rästa (28. Liisa Merisalu), Linette Listmann, Evelyn Šilina.
Varus: Katriin Saulus, Sascya Assak, Anette Laureen Linnuste, Christina Vink, Triin Satsi, Liisa Merisalu, Kreete Õun, Kadri Reinik.

Lõppjärjestus:

1. EESTI – 4p väravate vahe +2 (4:2)
  2. LÄTI – 4p , väravate vahe +1 (3:2)
  3. LEEDU – 0p, väravate vahe – 3 (2:5)

u17baltiturniirivoit2017

Oktoobris ootab U17 tüdrukuid ees Euroopa meistrivõistluste valikturniir, kus Tallinnas võõrustatakse Türgi, Hollandi ja Tšehhi eakaaslasi.

U19 koondis vajas täna leedukate vastu võitu ja see võeti veenvalt. Ave-Lii Laas alustas taaskord algkoosseisus ja mängis esimese poolaja, aidates eesti neiud vaheajale seisul 3:0. Teisel poolajal sai platsile ka Astrid Erik ning Eesti võitis lõpuks suurelt 5:0. Getter Saar lõi kübaratriki, Siret Räämet ja Mari Liis Lillemäe lisasid kumbki ühe tabamuse.