2.-5.augustini mängitakse Põlva valla staadionitel (Tilsis ja Mammastes) 20. korda rahvusvahelist noorte jalgpalliturniiri Lootosspring. Seekordsele turniirile on külalisi saabumas neljast välisriigist. Kui Läti ja Venemaa võistkonnad on turniiril osalenud ka varem, siis esmakordselt saab turniiril näha Ukraina noori jalgpallureid, kes saabuvad siia rahvusvahelise noorte koostööprojekti KKH raames. Põlvamaa sõpruspiirkonna Kulikovka noored osalevad poiste ja tüdrukute võistkondadega U16 turniiril. Turniiri mänge vilistavad inglise kohtunikud. Klubi pikaajalise sõpruspiirkonna, Newcastle, noored kohtunikud ja nende mentor Michael Gardner külastavad turniiri esmakordselt.

Mängud toimuvad kuues poiste ja kolmes tüdrukute vanusegrupis.
Turniirile on registreerunud üle neljakümne võistkonna kuueteistkümnest klubist. Eesti klubidest on saabumas FC Elva, FC Helios Tartu, FC Helios Võru, FC Otepää, JK Tabasalu, Keila JK, Puhja SK Barca, Tartu JK Tammeka, Tartu FC Santos, Valga FC Warrior noortevõistkonnad. Korraldajaklubi Lootos on esindatud tosina võistkonnaga. Venemaalt on saabumas tugev võistkond Pihkvast – “FK Strela”. Lõunanaabreid lätlasi esindavad FB Gulbene 2005 ja SK SuperNova(Riia), ukrainast SC Kulykivka võistkonnad.

Turniiri karikasponsoriteks on : Hansa Bussiliinid, Head Teil Teen, Pinest, Põlva Tarbijate Ühistu, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlva vald, RT Auhinnad, Räpina Kultuurkapital.

Turniiri toetavad: Ajaleht Koit, CarStop, Charlot, Eesti Gaas, Hull Lehm, IIf, Intsikurmu, Kultuurkapital, Leader Eesti, Masinateenus, Nike, Põlvamaa Partnerluskogu, Sanbruno, Sportreklaam, Tartal Grupp, Tilsi staadion, Värska Originaal

Lisa kommentaar