Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) klubide litsentsikomisjon väljastas 2018. aasta hooajaks litsentsi kõikidele klubidele, kes pallivad tänavu Premium liigas, Esiliigas, Esiliiga B-s ja naiste Meistriliigas.

Teiste seas väljastati litsents hooajaks 2018 Põlva FC Lootosele.

Klubi litsenseerimis protsessi juhtinud Indrek Käo: “Võrreldes eelmise aastaga oli protsess oluliselt lihtsam ja arusaadavam. Samamoodi oli arusaadavam litsentsikomisjoni püstitatud eesmärk (mõttestada  klubi esindusmeeskonna arengu protsess ja koostada tegevuskava). Klubi president Kristjan Mäeots ja spordidirektor Kaido Kukli tegid kõvasti tööd, tänu millele saime litsentsikaitsmiseks kõik olulised dokumendid kokku. 1.veebruaril toimunud litsentsi kaitsmine oli väga huvitav kogemus ning usun, et väga õpetlik ka Kristjanile ja Kaidole”.

30. jaanuaril ja 19. veebruaril toimunud koosolekutel anti taotluse esitanud klubidele roheline tuli, aprillis seisavad komisjonil ees otsused UEFA litsentside osas.„Litsentsiprotsessi kokkuvõtteks saab öelda, et klubide esitused litsentsikaitsmisel nii sportliku kui ka organisatoorse poole peal on läinud tugevamaks. Klubid kaasavad iga aastaga rohkem kogukondi,” märkis EJLi peasekretär Anne Rei. „Rõhutan klubide arendamisel tehtava töö olulisust – nii litsentsiprotsessis toimuvate koolituste läbi kui ka kogu hooaja vältel. Valmistame praegu koostöös UEFA-ga ette Premium liiga ja tippklubide arendamiseks uut projekti, mis saab alguse hooajal 2019. “Premium liigasse kuuluvad hooajal 2018 Tallinna FC Flora, Tallinna FCI Levadia, Nõmme Kalju FC, JK Narva Trans, Paide Linnameeskond, Tartu JK Tammeka, Viljandi JK Tulevik, Pärnu JK Vaprus, JK Tallinna Kalev ja FC Kuressaare. “Esiliigas mängivad Rakvere JK Tarvas, Tallinna FC Flora U21, Maardu Linnameeskond, Tallinna FCI Levadia U21, Tartu FC Santos, FC Elva, Tartu JK Welco, Nõmme Kalju FC U21, JK Tallinna Kalev U21 ja Keila JK. Esiliiga B-s pallivad Vändra JK Vaprus, Kohtla-Järve JK Järve, Tartu JK Tammeka U21, Paide Linnameeskond U21, Tallinna JK Legion, FC Nõmme United, Pärnu JK, Võru FC Helios, Lasnamäe FC Ajax ja Tallinna FC Flora U19. U21 ja U19 võistkonnad läbivad litsentsiprotsessi tavapäraselt klubi koosseisus.

Naiste Meistriliigasse kuuluvad Pärnu JK, Tallinna FC Flora, Tallinna FC Levadia, Tartu SK 10 Premium, JK Tallinna Kalev, Tartu JK Tammeka, Põlva FC Lootos ja Tallinna FC Ajax. Vabatahtlikult läbisid litsentsiprotsessi meeste II liiga klubid Pärnu JK Poseidon, JK Tabasalu ja Viimsi JK.

allikas: EJLi pressiteenistus

Lisa kommentaar