Head sõbrad !

27.oktoobril 2009 seisime siin samas kohas ning olime tunnistajateks ühele väga olulisele sündmusele. Nimelt selle ilusa hoone nurgakivi alla said väikese vutlari sees laotud Lootosele olulised asjad ja meie kõigi head soovid. Aeg on möödunud kiiresti ja vahepeal oleme jõudnud tähistada klubi 15. sünnipäeva. Võibolla saabus see väike tähtpäev meile liiga kiiresti, mine sa tea, aga aeg ei oota. Ajaga tuleb kaasas käia ja aeg on vahepeal jõudsalt edasi läinud. Nagu ka meie, koos ajaga ja võib olla natuke ajast eestki olles.
Tsiteeriks ühe laulu sõnadega, et ei saa normaalne olla see – ega olegi, et üks jalgpalliklubi peab endale ehitama staadioni, klubihoone, tribüüni … Jalgpalliklubi peaks ju tegelema oma põhitegevusega – jalgpalli mängimise õpetamise, treenimise ja ala arendamisega. Kuid kui on vajadus, tuleb leida lahendus ning üha enam olen veendunud, et jalgpalli mission ongi palju enamat.
Meie väikesed linnad ja asulad tühjenevad jätkuvalt, sest noored lahkuvad, kes ajutiselt kes alaliselt kohtadesse, kus palk ja elamistingimused on paremad kui siin.…Maalt linna kõlab üha sagedamini poliitikutelt, ajakirjandusest, inimestelt endilt. Avades täna meie klubihoonet oleme andnud väga selge märgi, et meie ei taha minna linna. Tahame olla tugev ja tubli maaklubi, kus on kohalikele noortele tagatud parimad tingimused tegelemaks maailma kõige populaarsema spordialaga. Paar viimast aastat on mitmed teised võistkonnad üle meelitanud meie mängijaid, lubades neile pudrumägesid ja piimajõgesid. Eelkõige on aga peibutatud kutsega – tule linna. Meie ei luba midagi, meie teeme. Oleme tõestanud, et elu saab eksisteerida ka maal, väiksestes kohtades. Oleme üles ehitanud tugeva klubi, mis on kindlaks kiviks meie rahvusliku jalgpalli vundamendis. Oleme ettevalmistanud aluse uutele noortele tulijatele, kes suudavad uuele, kõrgemale tasemele viia nii klubilise tegevuse kui sportlikud tulemused.
Täna avatava Lootospark klubihoone ehitamise ettevalmistustööd algasid juba 2002 aastal kui leidsime, et klubi arenguks on ülioluline omada baasi ja sõltumatuid treeningtingimusi. Esmalt õnnestus koostöös Eesti Jalgpalli Liidu ning Põlva linnaga rajada Põlvasse kunstmurukattega staadion, millel (tänu klubi suursonsorile KWH Pipe Eesti) on olemas altküttetorusik, mille ühendustööd katlamajaga aasta alguses ka lõpetati. Lootospark on teine altküttega staadion Eestis ja see annab täiendava võimaluse kõikidele lõuna-Eesti klubidele aastaringseks treenimiseks. Jalgpalli mängitakse aastaringselt nagu tõestasid äsja Uruguai ja Serbiaga kohtunud Eesti koondislased. Ka Lootos on andnud oma panuse meie rahvuskoondistele. U21 koosseisus on regulaarselt pildil meie klubi kasvandikud Kaarel Kiidron ja Mait Toom, kes Lootose noortevõistkonnast siirdusid kogemusi omandama JK Tammeka Meistriliiga võistkonda. Noortekoondistes on ennast põhikoosseisudesse murdnud Erik Listmann ja Erki Mõtus. Naiste A koondises on esiründajaks tõusnud eelmisel hooajal Meistriliiga parimaks mängijaks nimetatud Signy Aarna. Noortekoondistes koguvad kogemusi Riin Emajõe, Mari Abel, Sixtina Ladva ja Lisanne Tamm. Kõigi nende ja paljude meie teiste noorte jalgpallurite jaoks me pingutamegi, et nende treeningtingimused oleksid võimalikult head, mis omakorda tagavad ka üldise arengu. Üks oluline tähis meie arengus on saavutatud ja nüüd on võimalik Põlvamaal hakata tegelema ka jalgpalli sisulise arendamise ja ala kandepinna laiendamisega. Kas Lootos ehitab midagi veel või teeb väikese pausi, et tegeleda vahelduseks ka jalgpalliga, eks seda peab juba näitama aeg.

Lisa kommentaar