Jalgpalliklubi Põlva JK Lootos ja Soome naiste meistriliiga klubis Kuopio Pallokissat mängiv Signy Aarna alustasid Põlvamaa tüdrukutele suunatud jalgpalliprojektiga.

USA (Uus Signy Aarna) nime kandva projekti eesmärgiks on tutvustada maakonnas laiemalt JK Lootos tegevust, kaasata jalgpalli juurde rohkem tüdrukuid ja moodustada uusi treeninggruppe maakonna koolides ja valdades. Projekt on kavandatud 9-15 aastaste tüdrukute seas jalgpallihuvi arendamiseks ja mängu tutvustamiseks.

Põlva JK Lootos president Indrek Käo ütles portaalile jalgpall.ee, et projekti idee, otsida oma kodumaakonnast uusi talente, tekkis umbes kaks aastat tagasi. JK Lootos on ennast algusest peale positsioneerinud maakondliku spordiklubina ning nüüd, kui suuremad ehitusprojektid on enam-vähem lõpule jõudnud, saab hakata arendama jalgpalli sportlikku ja sotsiaalset poolt maakonna tasandil.

Projekt USA on nendest üks esimesi. Alustuseks proovib klubi läbi käia maakonna suuremad koolid, et siis saadud tulemusi analüüsides korraldada kohtadel erinevaid tegevusi vastavalt kohalike soovidele.

Esimese koolina külastasid Signy Aarna, mängijad Keidi Käis, Ave-Lii Laas ning klubi president Indrek Käo Räpina Ühisgümnaasiumi, kus tutvustasid projekti ja viisid läbi jalgpallialgtõdesid tutvustava treeningpäeva, millest võttis osa üle 40 tüdruku.

„Isiklikult arvan, et klubist sirgunud mängijate sellisel kujul sidumine oma kasvatajaklubiga tagab tulevikku silmas pidades hea tulemuse ja põlvkondade vahelise järjepidevuse,” rääkis Indrek Käo.

Mälestuseks sportlikust päevast jäid tüdrukutele klubi meened, samuti kinkis klubi Räpina Ühisgümnaasiumile jalgpalli ja Lootose kalendri. Projekt jätkub kevadel ülemaakonnaliste tüdrukute jalgpalliturniiriga.

Projekti toetasid JK Lootos, Kultuurkapital ja HTT.

Lisa kommentaar