Alates juuli algusest Eesti meeste koondise peatreeneri kohusetäitjana ametis olnud Karel Voolaid jätkab nüüdsest koondise peatreenerina. Leping sõlmiti kuni 2020. aasta lõpuni.

Voolaidi kõrval jätkavad senised abitreenerid Mario Hansi, Aivar Anniste, Vladimir Vassiljev, väravavahtide juhendaja Mart Poom ning kehalise ettevalmistuse treener Ott Meerits.

Meeste koondise järgmine maavõistlus leiab aset 26. märtsil Tallinnas A. Le Coq Arenal, kus Aleksandr Dmitrijevi lahkumismängus on vastaseks Uus-Kaledoonia. Juuni alguses ootab koondist ees Balti turniir ja sügisel UEFA Rahvuste liiga, mille loosimine toimub märtsi alguses. Lisaks on kavas veel kaks maavõistlust, millest üks märtsis ja üks juunis.

42-aastane Voolaid on treenerina töötanud üle 20 aasta ja saanud palju erinevaid kogemusi nii klubi kui ka koondise tasandil. Viimase 19 aasta jooksul on ta pea- või abitreenerina olnud seotud kõigi noormeeste järelkasvukoondistega, töötanud Nõmme Kalju FC peatreenerina, FC Floras nii Arno Pijpersi kui ka Pasi Rautiaineni abitreenerina ja duubelvõistkonna peatreenerina ning Soome kõrgliigas Turu Palloseura abitreenerina. Noortetreenerina on Voolaid ametis olnud Tartu FC Santoses ja FC Floras.

Voolaidi jalgpalluritee algas Paide spordikoolist. Pärast erinevate meeskondade esindamist Eesti meistrivõistluste madalamates liigades tegi ta debüüdi ka Eesti Premium liigas, kui ta tõmbas selga Paide Linnameeskonna särgi.

Aastatel 2003–2008 ja 2012–2016 tegutses Voolaid treenerite koolitajana, 2016–2019 oli jalgpalliliidu treenerite koolitusjuht. UEFA Pro litsentsi kursuse lõpetas ta 2008. aastal.

Lisa kommentaar