Päev enne Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva kingivad Kaitseliidu Põlva malev ja malevkond kaheksale põlvamaalasele riigilipud koos kõigi heiskamiseks vajalike tarvikutega. Kaheksa seas on ka kaks Lootose liiget, kelle panust ukrainlaste toetamisel tunnustamise vääriliseks peeti.

Tänavu saavad lipud Kaisa Tammoja, Toomas Heering, Jaan Konks, Indrek Käo, Leo Kütt, Raul Leppason, Heinar Mitt ja Mihkel Peedimaa, kes on andnud hindamatu panuse Ukraina ja ukrainlaste toetamisel.

Kaitseliitlane Jaano Mägi, kelle algatusel ettevõtmine 2019. aastal teoks sai, märkis, et varasematel aastatel on lipud kingitud Põlvamaa külades elavatele lastega peredele, vabatahtlikele, sädeinimestele ning õpetajatele ja meedikutele.

„Kuna eelmise aasta 24. veebruaril algas Ukrainas täiemahuline sõda, siis polnud kahtlustki, et tänavu tunnustame riigilippude kinkimisega neid põlvamaalasi, kes on võtnud südameasjaks ukraina ja ukrainlaste toetamise,“ selgitas ta.

Põlvamaa arenduskeskuse mittetulundusühenduste konsultant ja naiskodukaitsja Kaisa Tammoja on ukrainlaste toetamist Põlvamaal organiseerinud alates esimeste Ukraina sõjapõgenike saabumisest. Hakatuseks alustati tema eestvedamisel rõivaste kogumisega abivajajatele. Mullu märtsis asutati Põlvas Ukraina sõjapõgenike abikeskus, kuhu leidsid tee ka mujale Põlvamaale saabunud põgenikud. FB  loodud on FB grupp “Ukraina sõbrad Põlvas”, lisaks toetab ta ukrainlasi eesti keele õppimisel.

Toomas Heering, Jaan Konks, Indrek Käo, Leo Kütt ja Mihkel Peedimaa on mehed, kes pole lisaks rahalisele abile pidanud paljuks Ukrainas kohapeal käimist, et aidata Põlva maakonna sõpruspiirkonnas Kulikivkas elavaid inimesi. Sõja algusest on Kulikivkas käidud kahel korral ning uus reis uue abisaadetisega ootab peagi ees. Nimetatud mehed panustavad ukrainlaste abistamisel ka Eestis, pakkudes siia saabunud sõjapõgenikele meie piirkonnas tööd. Nad on elav eeskuju  sellest, et sõpru ei jäeta hätta. Seda hindavad ka Kulikivka administratsiooni liikmed, kes on toimunut kajastanud koduleheküljel ja sotsiaalmeedias, mis annab kinnituse, et osutatud abi on jõudnud õigesse kohta.

Lähemalt loe:  Lõuna-Eesti Postimehest

 

 

Lisa kommentaar