15.novembril külastasid „Jalgpall kooli!” projekti raames Põlvat Eesti Jalgpalli Liidu projektijuhid Sirje Roops ja Timo Teniste, kes üheskoos Lootose noortetreenerite Kaido Kukli, Avo Jakovitsi, Ave-Lii Laasi ja Katariina Kinnuneni ning Põlva Kooli kehalise kasvatuse õpetajatega viisid 1-3. klassi lastele läbi meeleoluka jalgpallipäeva.

2014. aastal alustatud kooliprojekt on jõudnud suurte numbriteni – üle Eesti on külastatud 260 kooli ja tundides on kaasa löönud 25463 last.
Kooliprojekti uue hooaja külastustega tehti algust 11. septembril, kui Timo Teniste ja Sirje Roops käisid jalgpalli tutvustamas Lääne-Virumaal Simuna Koolis. Nende juhendamisel võttis erinevatest mängudest osa 39 last 1.-5. klassini. Samal nädalal külastati ka Tartu Herbert Masingu Kooli, kus peetud treeningul osales 24 õpilast.
Tallinnas näitasid lastele lõbusaid harjutusi ja mänge treenerid Rauno Tutk, Aleksandra Ševoldajeva, Martti Pukk, Ats Kutter, Kelly Rosen ja Teet Allas. Esmalt mindi külla Reaalkoolile ning seal võttis tundidest osa 146 last. Pealinnas jõuti veel Pirita Majandusgümnaasiumisse ja Tallinna 53. Keskkooli, kus treenerid jagasid päeva jooksul jalgpallitarkusi vastavalt 150 ja 140 noorele jalgpallihuvilisele.
Septembri viimasel nädalal jõudis kooliprojekt ka Jõgevamaale Puurmani Mõisakooli, kus jalgpallitreening paigutus ideaalselt koolis toimunud liikumisnädalasse. Jalgpalliga sai väikeses koolis sinasõbraks 38 last.
Oktoobrikuus jõudis projekt viite erinevasse maakonda – külas käidi Muuga-Laekvere Koolis (osales 47 õpilast), Sinimäe Põhikoolis (50), Rapla Ühisgümnaasiumis (146), Tallinna Õismäe Gümnaasiumis (222) ja Merivälja Koolis (170).

Novembri alguses on kahel korral külastatud Elva ning korra Jüri Gümnaasiumi ja Põlva Kooli.
Tartumaal võtsid trennist osa 1.-3. klassi õpilased, keda oli kokku 240, Jüri Gümnaasiumis tegi jalgpalliga lähemalt tutvust 150 noort õpilast ning Põlvas võttis külastusest osa 193 last.

Lisaks kooliprojekti treeneritele käisid erinevate koolide tundides õpetussõnu jagamas JK Tallinna Kalevi, Tartu JK Tammeka, FC Heliose, Raplamaa JK, FC Elva, Rae Spordikooli ja Põlva Lootose treenerid. Jüri Gümnaasiumis said noored kena üllatuse osaliseks, kui projektist võtsid aktiivselt osa ka Eesti meeste koondise mängijad.

Erinevate koolikülastuste galeriisid on võimalik näha projekti kodulehel.

Kooliprojekt numbrites (2014-2017):

Osalenud lapsed (poisid/tüdrukud): 25 463 (12 397/11 504)
Külastatud koolid: 260
Koolidele/klubidele jagatud pallid: 2580

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi ja Nike.

Lisa kommentaar