Eesti Jalgpalli Liidu pressiteate kohaselt on senine naiste koondise peatreener Indrek Zelinski otsustanud koondise juhi kohalt lahkuda.

Naiste koondis pidas Zelinski käe all 10 ametlikku ja 1 mitteametliku kohtumise. Ainus võit üheteistkümnest kohtumisest tuli Aphrodite CUP-i Bahreini üle. Neli mängu lõppes viigiga. 0:0 viigid tehti kahel korral Leedu ja ühel korral Lätiga, lisaks viigistati sõpruskohtumises  1:1 Valgevenega. Kuuest kaotusest pooled tuli vastu võtta MM valikringis (0:4 Läti, 1:2 Gruusia ja 0:1 Kasahstaniga). Kaotused tuli koondisel vastu võtta ka kolmes viimases mängus (0:3 Läti, 1:2 HJK ja 0:6 Poola). Väravate vaheks jäi lõpuks 7 : 18.

„Täname Indrekut koondisega tehtud töö eest. Oleme juba alustanud uue peatreeneri otsinguid, eesmärk on järgmiste kuude jooksul otsuseni jõuda,“ lausus Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei.

„Järgmiste aastaste prioriteedid naiste jalgpallis on jätkata tüdrukutele mõeldud jalgpallifestivalidega, et tõsta harrastajate arvu ning arendada edasi tippklubide struktuuri läbi litsentseerimise, aga eelkõige igapäevase töö ja suhtlemise. Uus peatreener on meie nägemuses selle protsessi eestvedaja,“ lisas Rei.

Alates 5. novembrist alustab Zelinski tööd Pärnu JK Vapruse peatreenerina.

„Esmalt soovin tänada naiste koondist ja mängijaid, kellega mul oli aasta jooksul tõesti väga hea koostöö. Otsus võtta vastu uus töö oli minu isiklik, see polnud kerge, kuid asun ametisse Vapruse klubis, sest soovin igapäevaselt mängijatega töötada. Klubitreeneri roll annab selleks rohkem võimalusi,“ selgitas Zelinski oma otsust.

Pärnu Vapruse juhatuse esimees Jaak Roosson kommenteeris Zelinski uut ametit: „Meil on väga hea meel, et Pärnu Vapruse esindusmeeskonna peatreeneriks saab suurte tippjalgpalli kogemustega pärnakas. Indrek oli meie esimene valik peatreeneri kohale ning hea meel tõdeda, et kohe esimesest kohtumisest alates oli selge, et ta on väga huvitatud sünnilinna jalgpalli arengusse panustamisest. Soovime tänada Marko Lelovit selle suure töö eest, mis ta kolme hooaja jooksul meeskonnaga tegi. Marko tõi meeskonda juurde professionaalset suhtumist ning viis esindusmeeskonna treeningtöö uuele tasemele.“

Lisa kommentaar