EFA täitevkomitee kinnitas, et Eesti võõrustab 2023. aastal neidude U17 EM-finaalturniiri.

Eesti pidi 2020. aastal võõrustama noormeeste U17 EM-finaalturniiri, kuid koroonapandeemia tõttu jäi see uks suletuks. „Taotlesime seetõttu 2023. aasta maikuus toimuvat tüdrukute finaalturniiri. Loodame sellega lisada hoogu meie naiste jalgpalli arengule,“ sõnas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei. „Oleme organisatsioonina tõestanud UEFA-le, et oleme hea partner professionaalse korraldustiimiga ning suudame väärikalt külalisi vastu võtta.“

Eesti soovib turniiri võõrustada kahes keskuses, Tallinnas ja Tartus. Staadioneid kaasatakse ka väljaspool kahte keskust. „Tüdrukute jalgpall on sarnaselt Põhja-Eestile populaarne ka Lõuna-Eestis ja soovime anda omapoolse tõuke, et see nii ka jätkuks. Poiste U17 EM-finaalturniiriks valmistudes ning sellele eelnenud sõprusturniiril saime Lõuna-Eestis väga positiivse kogemuse,“ sõnas Rei.

Finaalturniiril osalevad tüdrukud sünniaastaga 2006 ja nooremad. „Kindlasti pöörame sellele vanuseklassile tähelepanu ja loodame pakkuda neile võimalikult häid tingimusi, et nad saaksid selleks suurturniiriks kvaliteetselt valmistuda,“ lisas Rei.

Eesti on varasemalt edukalt korraldanud mitmeid suursündmuseid. 2012. aastal võõrustas Eesti noormeeste U19 EM-finaalturniiri ning 2018. aastal mängiti A. Le Coq Arenal UEFA Superkarikat. 2020. aastal pidi Eestis toimuma ka noormeeste U17 EM-finaalturniir, mis jäi kahjuks koroonapandeemia tõttu ära.

UEFA täitevkomitee teatas neidude U17 finaalturniiride võõrustajad 2023, 2024. ja 2025. aastal.   Korraldusõigused pälvisid lisaks Eestile veel vastavalt Rootsi ja Fääri saared

Lisa kommentaar