Eesti koondis lõpetas EM-valiksarjas viieliikmelise alagrupi ühe punktiga (üks viik ja seitse kaotust) viimasel kohal, aga võib sellele vaatamata järgmisel suvel Saksamaal toimuval finaalturniiril mängida. Selleks on vaja kahte võitu.

Eestil avanes selline võimalus tänu Rahvuste liiga D-divisjoni võidule, kui mullu saadi kaks korda jagu nii San Marinost kui Maltast. Lisaks sellele vajas Eesti, et vähemalt 12 koondist A-divisjonist saaksid läbi valiksarja finaalturniirile.

Varasemalt olid edasipääsu kindlustanud kümme A-divisjoni koondist: Hispaania, Prantsusmaa, Holland, Inglismaa, Belgia, Austria, Ungari, Taani, Šveits ja Portugal. Lisaks oli selge, et Horvaatia ja Wales paarist saab üks otse finaalturniirile. Esmaspäeva õhtul lisandus nimekirja veel kaks A-divisjoni koondist: Itaalia ja Tšehhi.

Seega pääses Eesti play-off’i, mille poolfinaalis minnakse vastamisi kõige parema A-divisjoni koondisega, kes ei pääse otse finaalturniirile, kelleks on Poola. Poolfinaal toimub 21. märtsil ja Eesti mängib võõrsil. Finaal toimub viis päeva hiljem.

Lisa kommentaar