Ave-Lii Laas mängis kaasa kogu kohtumise ja neidude U19 koondis pidas täna oma teise mängu EM-valikturniiril, kui vastasteks olid Tšehhi eakaaslased. Eesti sai turniiril oma teise kaotuse.

Tšehhi asus kohtumist 15. minutil juhtima, kui Hana Duchácková lükkas Mari-Ann Ploompuust õnnetult tagasi põrkunud palli väravasse. Oma teise tabamuse said tšehhid kirja kaheksa minutit hiljem, kui resultatiivne oli Nela Cížková. Poolajapausile mindi Tšehhi 3:0 eduseisul, kui ilusa kauglöögi saatis Eesti väravasse Kamila Dubcová.

Teisel poolajal vastaste tugev surve jätkus ning 54. minutil saatis kauglöögi teele Eliška Janíková, mis põrkas ootamatult enne väravavahti maha ning kahjuks leidis pall tee väravasse. 68. minutil algasid Eesti jaoks äärmiselt rasked kolm minutit, kui äsja vahetusest sekkunud Lenka Karasová lõi esmalt palli alumisse nurka, seejärel andis väravasöödu ning siis lõi kiirelt ka oma teise värava.

75. minutil lõi oma teise värava ka Denisa Skálová, kes lükkas äärelt tulnud palli värava eest sisse. Lõppseisu 9:0 vormistas teisel lisaminutil Nela Cížková, kes lõi kauglöögi üle Ploompuu.

Alagrupi teises kohtumises alistas Šveits 9:0 Horvaatia koondise. Tänu paremale väravate vahele on alagrupi liider hetkel Tšehhi, kellele järgneb Šveits. Eesti asub kolmandal kohal ning nende selja taga on Horvaatia. Valikturniiri viimases kohtumises, 23. oktoobril ootabki Eestit ees Horvaatia koondis.