Uus aasta toob Eesti jalgpallile mitmeid põnevaid kohtumisi koduses klubijalgpallis, kuid koondiste tasandil ootab ees hulgaliselt uusi proovikive. Toome teieni valiku olulistest sündmustest ja kuupäevadest.

Kodune klubijalgpalli hooaeg saab ametlikult alguse 25. veebruaril, kui meeste Superkarikafinaalis lähevad vastamisi Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora. Premium liiga avalöök tehakse 1. märtsil ning Esiliiga ja Esiliiga B esimesed lahingud toimuvad 3. märtsil. Naiste jalgpalli uus hooaeg saab alguse 27. märtsil, kui Superkarikafinaalis kohtuvad Tallinna FC Flora ja Saku Sporting. Meistriliiga esimesed mängud peetakse 2. aprillil.

Klubijalgpalli pidupäev, kus peetakse meeste ja naiste karikavõistluste finaalid ning U19 Eliitliiga Meistriliiga finaal, toimub 21. mail. Väikeste karikavõistluste finaal leiab aset 1. septembril ning saalijalgpalli karikavõistluste finaalipäev on 19. märts.

Meeste koondis alustab aastat 24. märtsil, kui Rahvuste liiga sõelmängude avakohtumises võõrustatakse A. Le Coq Arenal Küprost. Meeskondade teine omavaheline mäng peetakse 29. märtsil Larnacas. Nende kahe kohtumise tulemusest sõltub, kas Eesti koondis osaleb tänavu võistlussarja C- või D-liigas. Rahvuste liiga mängud ootavad ees juunis ja septembris ning Balti turniir on planeeritud novembrikuusse.

Naiste koondise jaoks kulgeb aasta algus muutuste tähe all. Detsembris lõpetasid Eesti Jalgpalli Liit (EJL) ja koondise peatreener Jarmo Matikainen vastastikusel kokkuleppel koostöö ning jaanuaris tutvustas EJL uue treeneriduona Sirje Roopsi ja Anastassia Morkovkinat. Koondisel on pooleli MM-valiksari ning selle aastanumbri sees ootavad ees kaks kohtumist Kreeka (8. ja 12. aprill) ja Kasahstaniga (28. juuni ja 6. september) ning üks vastasseis Prantsusmaaga (2. september). Balti turniir peetakse oktoobris Eestis.

Mitmetel noortekoondistel seisab ees huvitav aasta. Noormeeste U21 jätkab tänavu EM-valiksarja, kus on jäänud pidada kaks kohtumist Aserbaidžaaniga (25. märts ja 3. juuni) ning üks mäng Horvaatiaga (8. juuni). U19 on juunis võistlustules Balti turniiril ning septembris peetakse EM-valikturniiri kohtumisi Poolas, kus minnakse lisaks võõrustajatele vastamisi Bosnia ja Hertsegoviina ning Itaaliaga. U17 koondise noormeestel on ees põnev aasta. Mullu oktoobris toimunud EM-valiktsükli esimeses ringis näidati head minekut ja tänu miniturniiri esikohale kindlustati pääs Eliitringi. Need kohtumised ootavad ees käimasoleva aasta märtsis Bosnia ja Hertsegoviinas, kus lisaks võõrustajatele minnakse vastamisi Belgia ja Hispaaniaga. Eliitringis esindavad U17 koondist mängijad sünniaastaga 2005 ja nooremad. Tänavu oktoobris algab ka uus EM-valiksari, kui Eesti U17 koondis läheb Rumeenias lisaks kohaliule noortekoondisele vastamisi Belgia ja Taaniga. Selles valiksarjas esindavad U17 koondist mängijad sünniaastaga 2006 ja nooremad.

Neidude U19 koondise EM-valikturniir toimub tänavu aprillis Šotimaal, kui B-tugevusgrupis on lisaks võõrustajatele vastasteks Kosovo ja Kasahstani eakaaslased. Tüdrukute U17 vanuseklassi koondis on EM-valikturniiril võistlustules märtsis, kui Bulgaarias kohtutakse kohaliku koondise ja Gruusiaga.

Meeste saalijalgpallikoondisel seisab aprillis Moldovas ees MM-valiksarja eelring, kus on lisaks võõrustajatele vastasteks Kreeka ja Šveits. Jaanuaris on kavas ka maavõistlused Andorraga. Rannajalgpallikoondisel õnnestus mullu esmakordselt võita Euroliiga B-divisjon ja sellega kindlustati käimasolevaks aastaks pääs A-divisjoni, kus ootavad ees mängud Euroopa 12 parema koondise seas.

Jalgpalliliit alustab tänavu põhjalikumaid ettevalmistusi 2023. aastal Eestis toimuvaks tüdrukute U17 EM-finaalturniiriks, millest võtab osa kaheksa noortekoondist. Selle aasta juunis on plaanis tähistada ka sajandi möödumist EJLi asutamisest ning tänavu saab kaante vahele Indrek Schwede koostatud Eesti jalgpalliajaloo esimene osa. Ühtlasi jätkub käimasoleval aastal ka jalgpallihallide rajamise projekt, mille eesmärk on ehitada vähemalt üks jalgpallihall igasse Eesti maakonda.

Lisa kommentaar