Eesti Jalgpalli Liidu õppestipendiumi pälvisid sel õppeaastal kolm silmapaistvat noort, kui konkurssi tulemusena osutusid valituks Lootose naiskonna kapten Ave-Lii Laas, klubi kasvandik Erik Listmann ja Kristjan Tamme.

Kehakultuurialase kõrghariduse õppestipendiumi taotlemiseks peab stipendiumi taotleja omandama kõrgharidust Tallinna Ülikooli kehakultuuri või kehakultuuri õpetaja erialal või Tartu Ülikoolis kehalise kasvatuse ja spordi erialal või välisriigi samaväärses õppeasutuses täiskoormusega õppes. Tänavu on esindatud Tallinn, Tartu ja välismaa – kui Laas omandab bakalaureusekraadi Tartus, siis Tamme õpib magistrantuuris Tallinnas ning Listmann koolitab end Inglismaal Derby ülikoolis.

Õppestipendiumi suurus üheks õppeaastaks on kuni 1000 eurot ja selle eesmärk on julgustada jalgpalliga tegelevaid noori omandama erialast kõrgharidust.

Esmakordselt kuulutas jalgpalliliit õppestipendiumi konkursi välja 2016/17 õppeaastal. Konkursi statuudi ja teiste stipendiumite kohta leiab infot jalgpalliliidu koduleheküljelt.

Lisa kommentaar