Kohtunik: Luisa Klaar,  abikohtunikud: Kaspar Ait, Gabriela Kaskmaa

Hoiatused: 69`. Katriin Saulus (Sporting)

Sporting: Katriin Saulus, Berle Brant, Grete Daut, Kairi Himanen, Eva-Maria Kriisa (66. Kätlin Jeedas), Hanna-Lisa Kuslap (71. Sandra Paulberg), Eliisabet Pedak (57. Linette Listmann), Riin Satsi, Triin Satsi (46. Ulrika Tülp), Merily Toom, Katariina Vardja (54. Liisa-Lii Tamme).
Varus: Kätlin Jeedas, Annabel Jäär, Linette Listmann, Laura Susanna Lätte, Sandra Paulberg, Liisa-Lii Tamme, Ulrika Tülp.

Lootos: Karina Piirimaa, Ave-Lii Laas, Kärt Hüdsi (90+1. Keitlyn Metsmaa), Kristin Kukli, Keidi Käis, Ita Lillo, Helene Lumi, Indra Liz Nemvalts (73. Anette Laureen Linnuste), Karmen Piirimaa, Katrin Piirimaa, Kati-Karoli Silla (46. Aiki Suits).
Varus: Anette Laureen Linnuste, Keitlyn Metsmaa, Birgit Rammo, Aiki Suits, Marianne Veberson.

Covid 19 viirusest põhjustatud piirangute tõttu edasi lükkunud mängud naiste jalgpallimeistrivõistlustel said alata 30.mail. Nagu eelmised kolm hooaega, tuli naiskonnal ka sellel korral avamäng pidada võõrsil. Meistriliiga ajaloos pole allegrod mitte kunagi varem suutnud hooaja avakohtumist võita, nüüd see lõpuks  õnnestus. Mängu alguses allkirjastasid naiskondade kaptenid Ausa Mängu kokkulepped ja poseerisid fotograafidele.

Kohtumine algas … tugeva tuulega. Loosi tahtel ründas kodunaiskond pärituult, kuid eelist see neile ei andnud, pigem viis tuul kõik pallid pikaks ja söödutäpsus andis soovida mõlemal poolel. Võrreldes eelmise hooajaga oli Lootosel mitmeid muudatusi ja põhikoosseisus alustasid eelmisel aastal duubelnaiskonnas pallinud Kati-Karoli Silla, Helene Lumi ja Keidi Käis. Mängu esimene ohtlik moment avanes kodunaiskonnal, kui üks-ühele vastasega pääses läbi Sportingu ründaja, kuid viimane puude läks pikaks ja allegrode väravat kaitsnud Karina Piirimaa püüdis palli. 19.minutil pääses vasakult äärelt läbi Ita Lillo, (pildil) kellel oli võimalus tsenderdada või peale lüüa ja noor äärepoolkaitsja valis viimase kasuks. Tuli välja, et õnnestunult. Tuule koosmõjul langes pall täpselt ristnurka. 0:1 oli seis, mida võõrustajad kindlasti ei oodanud ning mäng võrdsustus kuni poolaja lõpuni. Korra käis pall ka Lootose väravaraame kolistamas.

Teist poolaega alustas Lootos tuule toel ja ühe vahetusega. Debütant Kati-Karoli Silla vahetas välja naiskonnaga värskelt PJK-st liitunud Aiki Suits, kes asus toimetama vasakkaitsesse. Vahetuse tegi ka kodunaiskond, kes tõi väljakule eelmisel hooajal Pärnu JK suurimaks väravamasinaks kerkinud Ulrika Tülpi. Vastaste surve oli korralik, aga Lootose kaitseliin, eesotsas Keidi Käisi ja Karmen Piirimaaga tegutses veatult. Efektiivselt tegutsesid keskväljal Ave-Lii Laas ja kristin Kukli ning äärtel Ita Lillo ja Indra-liz Nemvalts. Lisaks tegi väravasuul uskumatuid tõrjeid Karina Piirimaa. 54 ja 57 minutil tegid vastased taas vahetused Tamme ja Listmann sisse, Vardja ja Pedak välja.

58.minutil tulid tabloole numbrid 0:2. Kapten Ave-Lii Laasi (pildil) pealelöök ei õnnestunud küll ideaalselt, kuid taaskord oli tuul, mis palli ilusti raamidesse lükkas.

66.minutil vastastelt neljas vahetus (Jeedas sisse-Kriisa välja) ning 69.minutil teenis oranzi varjundiga kollase kaardi Saku väravavaht Saulus, kes üks-üks olukorras Ave-Lii Laasi jalust maha niitis. Umbes 20 meetrilt teenitud karistuslöögi lõi Kristin Kukli väravast napilt üle. Kodunaiskonna poolne surve kasvas järjest ja allegrode värava all vaheldus üks ohtlik olukord teisega, samas avanesid head võimalused kontrarünnakuteks, kuid nii Kärt Hüdsil, Kristin Kuklil, Ave-Lii Laasil ja Helene Lumil jäi otsustavast puutest alati natuke puudu. Vastased tegid 71.minutil oma viimase vahetuse Paulberg sisse- Kuslap välja. 73.minutil vahetas ka Lootos. Jalale viga teinud Indra-Liz Nemvaltsi asemel tuli väljakule Anette Laureen Linnuste. Vastaste press oli korralik, aga allegrod kaitseid ja blokeerisid lööke ennastsalgavalt ja võistkondlik kaitsetegevus oli suurepärane. Mängu viimasel minutil tegi peatreener Kaido-Meinhard Kukli veel ühe vahetuse, asendades ründes endast kõik andnud Kärt Hüdsi Keitlyn Metsmaaga. Skoor enam ei muutunud ja tulemusega 0:2 kirjutas Lootos liigatabelisse esimesed kolm punkti.

Mängujärgselt kiitis peatreener kogu naiskonna kaitsetööd ja head distsipliini. “Vastane oli küll tugevam ja näiteks pealelöökide arvu osas meist 3 korda üle. Õnneks tegi Karina täna väga hea mängu ja ka võistkondlikult kaitsesime ühtselt, mis lõpuks tõi ka tulemuse. Väravate puhul oli meil õnne ja tundub, et väljakuga harjusime me isegi kiiremini kui Sporting. Aga see on alles esimene mäng ja tuleb mõtetes hakata valmistuma juba mänguks Pärnuga” lisas kommentaariks peatreener Kukli.

Enne mängu:

SAKU SPORTING

Treener Jan Harend: “Hea meel on alustada hooajaga kodusel murul! Oleme jätkuvalt noored ja vihased, seega tahtmist on meil kõvasti, eesmärk on see nüüd tulemuseks vormida.”

Kapten Eliisabet Pedak: “Olenemata sellest, et hooaeg lükkus kaks kuud edasi, on meie eesmärk ikka kõrge kvaliteediga mängida ja mäng võita.”

PÕLVA FC LOOTOS

Kaido Kukli: “Meistriliiga tõotab sellel hooajal huvitav tulla. Meile saab arvatavasti esimene mäng tugevnenud Saku Sportingu vastu raske olema, aga kõige olulisem on üldse mängudega alustada.”

Kapten Ave-Lii Laas: “Kauaoodatud hooaja algus on käes, esimene mäng on võõrsil tugeva Saku vastu. Proovime võistkonnaga endast maksimumi anda ja naudime mängu!”