18.detsembril krooniti kolmandat korda riigi ajaloos maailmameistriks Argentiina. Argentiinlased asusid kohtumist avapoolajal Messi penaltist ja di Maria väravast 2:0 juhtima. Teisel poolajal viigistasid Mbape kaks värvavat mänguseisu. Lisaaja esimesel poolajal viis Messi lõunaameerilased taas juhtima ja teisel lisaajal Mbappe taaskord viigistas. penaltiseerias eksksid prantslased kahel korral, argentiinlased seevastu kordagi ja Kuldne Jumalanna rändab järgmiseks neljaks aastaks Buenos Airesesse.

Turniir parimaks mängijaks valiti Messi, suurim väravakütt oli Mbappe, parim väravavht Martinez ja parim noormängija Fernandes (mõlemad Argentiina)

1978. ja 1986. aastal maailmameistriks kroonitud Argentina alustas tänavust turniiri šokk-kaotusega Saudi Araabiale. Sealt edasi mängiti aga tõusvas joones. Kahes järgnenud alagrupimängus, mida Lautaro Martinez nimetas “kaheks finaaliks”, alistati nii Mehhiko kui Poola 2:0. Kaheksandikfinaalis Austraalia vastu mängiti väga kindlalt ja võideti 2:1. Tulises ja dramaatilises veerandfinaalis Hollandiga asuti 2:0 juhtima, seejärel lubati hollandlastel 2:2 viigistada. Penaltiseerias oldi võidukad. Poolfinaalis ei jäetud eelmise MM-i hõbedale Horvaatiale enam sisuliselt ühtegi võimalust.