29.septembril mängivad Lootose Vutid  naiste rahvaliiga B tasandi finaalis Läänemaa JK naiskonnaga.

Läänemaa JK naised – Lootose Vutid

0 : 3 (0:2)

Kohtunik: Diana Kallas
Pealtvaatajaid: 115

Väravad: 23`.Johanna Treier, 33`.Kirta Talgre, 52`.Karoli Villako

Hoiatused: 46`.Kirta Talgre

Läänemaa: Kersti Riil, Sille Kolga, Elen Kuli, Lysa-Lota Kuusmann, Maili Kõrgemägi, Merilin Korpe, Karen Loorens, Kadri Kaljuvere, Mariliisa Murumäe, Kristina Ivaškiva, Jana Kardin, Tagne Kadak, Riina Kopti, Kelly Kallaste, Epp Possul, Mette Mirja Moumets, Liis Jaaku, Katrina Talving, Laura Koemets, Luise Palu.

Lootose Vutid: 1-Riina Rinne, 3-Katariina Laas, 6-Annika Aust(k), 7-Keit Musting, 9-Laura Unt, 10-Karoli Villako, 11-Janeli Laasik, 12-Maris Oja, 13-Merlin Niinemägi, 15-Glairika Toomemägi, 16-Johanna Treier, 17-Grete Kolbakov, 19-Reti Patrail, 27-Luiisa Marleen Lepp, 28-Natali Antonov, 29-Hanna-Lisette Sellis, 33-Kirta Talgre, 34-Keitlyn Metsmaa, 36-Anu Kukk, 44-Ketty Rohtmets, 60-Hanna-Lii Piirsoo . Treener: Indrek Käo.

Naiste rahvaliiga B tasandi finaal toimus Tallinnas Sportland Arenal, reedel, 29. septembril kell 19.00.  Vuttide vastasteks olid seekord Läänemaa JK naised, kes sarnaselt vuttidele olid oma alagrupi võitjad. Poolfinaalis olid läänemaalased tulemusega 1:0 üle KadRak Unitedist. Vutid alistasid oma poolfinaalis tulemusega 2:0 Jõgeva FC Wolvesi. Mõlema võistkonna jaoks oli tegemist teise korraga, kui maineka sarja finaalis osaletakse. Kui vuttidel tuli eelmisel aastal tunnistada nappi allajäämist Kohila Püsivusele, siis Läänemaa viimane finaalikogemus jäi kümne aasta tagusesse aega kui tulemusega 2:3 vannuti alla Vändra vapruse naistele.  Võistkonnad varem omavahel kohtunud ei olnud.

Vutid alustasid kohtumist aktiivsemalt ja olid avaväravale mitmel korral juba üsna lähedal. Vastaste väravavhi hea mäng hoidis aga nullid tablool. Skoori avas Johanna Treier, kohtumise 23`.minutil, saades hea söödu Laura Unt`i käest, virutas palli 10 meetri pealt väravasse.  Kümme minutit hiljem duubeldas edunumbrid Kirta Talgre, kes paremalt äärelt trahvikasti purjetades lõi palli terava nurga alt väravavahi ja posti vahelt võrku.

Teisel poolajal lisas kolmanda värava vuttide kontole Karoli Villako, kes 52`.minutil realiseeris Ketty Rohtmetsa söödu. Vastastel oli samuti mitmeid häid momente, kuid väravavht Riina Rinne hoidis oma seljataguse kindla.

Pronksmedalid võitis Rakvere Kadrak United, kes oli penaltiseerias parem Jõgeva FC Wolvesist.