Laupäeval, 30. märtsil tehakse algust naiste Meistriliiga kohtumistega, kui pall pannakse mängu Viljandis, Tallinnas ja Pärnus.

Kohtumiste eel allkirjastavad võistkondade kaptenid ausa mängu plaadi, et kinnitada üheskoos publikule ja laiemale avalikkusele, et mängitakse ausalt ja austusega ning jalgpalli tasub vaatama minna. Lisaks alustatakse mänge leinaseisakuga, mälestamaks pikalt tüdrukute ja naiste jalgpalliga tegelenud treenerit Boriss Fedorenkot, kes lahkus meie hulgast raske haiguse tagajärjel.

JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN – Tartu JK Tammeka
30. märtsil kell 13.00 Viljandi kunstmuruväljakul (Ranna pst. 1)

Hooaja esimene kohtumine saab avavile Viljandi kunstmuruväljakul, kus kell 13.00 lähevad vastamisi Meistriliiga uus tulija JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN ning Tartu JK Tammeka. Naiskonnad on omavahel juba tuttavad, sest eelmise hooaja lõpus kohtuti kahel korral üleminekumängudes. Seal jäi Tammeka peale tulemustega 2:1 ja 3:0. Vaatamata kaotustele üleminekukohtumistes teenis Tuleviku ja Suure-Jaani naiskond siiski koha kõrgliigas, kui FC Levadia naiskond otsustas meistrivõistlustest loobuda.

Ühendnaiskonna peatreener Sergei Vassiljev: „Ehkki halliturniiril näidati head minekut, ootab meistriliigas ees hoopis teine keskkond, seda just psühholoogilisel tasandil. Iga punkti väärtus on meistriliigas kõrge ja kodupubliku ees mängimine lisab alati survet. Olen samas kindel, et kui suudame oma mängujoonisest kinni hoida ja distsipliin püsib, on kõik okei.”

Mängija Dagmar Hekki: „Mul on hea meel, et esimeseks vastaseks saime Tartu Tammeka naised. Nagu praktika on näidanud on nad meile võrdsed vastased. Võiduks on muidugi endiselt vaja väravaid aga loodan, kodupublik ning koduväljak aitavad meid selles osas. Jään lootma, et mäng tuleb ilus vaatajale ja aus mängijale.”

Tammeka peatreener Sirje Roops: „2019. aasta hooaeg algab samamoodi nagu 2018. hooaeg lõppes – Lõuna-Eesti põhimõttelise vastasseisuga. Kuigi vormilt on kõik samasugune, on sisult palju uut. Mis täpsemalt? Tule staadionile ja saa teada!”

Kapten Maria Sootak: „Suure-Jaani on meie jaoks olude sunnil viie kuuga tuttavaks vastaseks saanud. Oodata on võitluslikku mängu – esimene tuleproov vastastele, kellel eelmine aasta oli täpne arvestus kõikide Meistriliiga võistkondade kollaste kaartide üle. Laupäeval selgub ka kumb selles arvestuses peale jääb.”

Kohtumist vilistab Reelika Turi, teda abistavad Kevir Tamm ja Artis Loho.

Tallinna FC Flora – Tartu SK 10 Premium
30. märtsil kell 13.30 Sportland Arenal (Asula 4c)

FC Flora naiskond peab oma avamängu Sportland Arenal, kus võõrustatakse Tartu SK 10 Premiumit. Möödunud hooajal teenis Flora oma esimese meistritiitli, SK 10 lõpetas hooaja viienda kohaga.

Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva: „Meie jaoks on hooaeg kestnud juba mõni nädal, seega on hea meel, et ka kõigi teiste jaoks algab see juba sel laupäeval. Eelmise hooajaga võrreldes on toimunud liigas palju muutusi, nii et kindlasti tuleb huvitav aasta. Eesmärk on laupäeval hoida kindel kaitse ning luua individuaalselt ja võistkondlikult efektiivseid momente.”

Kaitsja Siret Räämet: „Juba sellel nädalavahetusel algab meie liigahooaeg SK 10 vastu. Superkarika mäng näitas, millele peame võistkonnana rohkem tähelepanu pöörama ning laupäeval saame juba veel paremat jalgpalli näidata. Kutsun kõiki staadionile kaasa elama!”

SK 10 esindaja Kalev Kajak: „Oleme valmis alustama uut hooaega! Ootame põnevat kohtumist!”

Mängija Helena Piir: „Pikk ettevalmistusperiood on selja taga, uus hooaeg, uued võimalused.”

Mängu peakohtunik on Denis Petrov, abikohtunikud on Madis Pajula ja Priit Alekask.

Pärnu JK – Põlva FC Lootos
30. märtsil kell 14.00 Pärnu kunstmurustaadionil (Mai 3)

Pärnu JK naiskond alustab oma hooaega kodusel kunstmurustaadionil, kui võõrustatakse Põlva Lootost. Eelmisel hooajal kohtusid naiskonnad omavahel kahel korral ning nendes mängudes Pärnu vastastele võimalust ei jätnud, kui võeti 4:0 ja 7:0 võidud.

Pärnu peatreener Anastassia Morkovkina: „Superkarikas on selja taga, kus nägime oma praeguse perioodi tugevusi ning arengukohti. Vigade parandus on tehtud ja nüüd võtame hooaja positiivse meelega vastu. Põlva Lootos on alati ebameeldiv vastane, kelle vastu on olnud raske lüüa piisavalt väravaid. Loodan, et sel korral muudame käekirja ning lööme võistkondlikult rohkelt väravaid.”

Kapten Berle Brant: „Oleme võistkonnana Superkarika mängust omad järeldused teinud ning nüüd on meil võimalus Meistriliiga hooaja esimeses mängus need vead parandada. Loodan, et suudame iga mänguga pakkuda üha paremat jalgpalli. Vastas on väga ambitsioonikas ja võrdne naiskond, kuid ka meil on siht ainult üks. Toetus staadionil on meile väga oluline.”

Lootose peatreener Kaido-Meinhard Kukli: „Hooaeg algab meile traditsiooniliselt väga tugeva Pärnuga. Aga alustame alles hooaega ja iga mäng on meile arenguks oluline. Soovime kõigile edukat ja pingelist hooaega!”

Kapten Ave-Lii Laas: „Mäng tuleb kindlasti väga raske meie jaoks, eriti kuna hooaja esimene mäng on kohe Pärnu vastu. Kuid proovime anda endast parima ja mängida nii, et vastasele ei tuleks midagi lihtsalt kätte.”

Mängu vilistab Rasmus Maalinn, keda abistavad Kert Pulst ja Reigo Teearu.

JK Tallinna Kalev – Saku Sporting
30. märtsil kell 18.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul (Staadioni 3)

Avavooru viimane kohtumine peetakse Tallinnas, kus Kalevi naiskond võtab vastu Meistriliiga debütandi Saku Sportingu. Kahe hooaja vahel on Kalevi treeneripingil toimunud muudatus – naiskonna etteotsa asus varasemalt FC Levadia naiskonda juhendanud Maksim Rõtškov. Kalev ja Sporting läksid vastamisi ka hooajaeelsel Taliturniiril, kus Kalev võttis 2:1 võidu.

Kalevi peatreener Maksim Rotškov: „Kalevis on heal tasemel võistkond. Võime kindlasti kolmanda koha teenida ning mõne täiendusega ka Floralt ja Pärnult punkte võtta.”

Kapten Anett Kadastu: „Uus hooaeg jälle märkamatult kätte jõudnud ja meil on hea meel alustada seda kodumänguga Saku vastu. Saku tõusis tänavu Meistriliigasse ja noored mängijad näitasid juba halliturniiril kõva tahet. Peame kohe minema õige häälestatusega peale. Tööd on tehtud ja eesmärgid on kõrged. Loomulikult ootame kõiki toetajaid staadionile ja soovime kõigile edukat hooaja algust!”

Saku peatreener Jan Harend: „Ootus saab läbi ja saame alustada debüüthooaega kõrgliigas. Hooaja ettevalmistusel nägime palju vaeva ja nüüd on võimalus ennast punktide peale mängides proovile panna. Nagu alati – läheme ja anname endast kõik!”

Mängija Hanna-Lisa Kuslap: „Võistkond, kes alustas mängimist U13 vanuseklassis, on jõudnud nüüd Eesti naiste kõrgliigasse, kus saab mängida parimate vastu. Ettevalmistus selleks on olnud korralik ning nüüd tuleb meil tõestada teistele ja eelkõige iseendale, milleks võimelised oleme.”

Mängu peakohtunik on Triinu Laos, abikohtunikeks on Luisa Klaar ja Ello Heiskonen.

Lisa kommentaar