18.juuli , Hiiu staadion , naiste Meistriliiga 6.voor

Nõmme Kalju FC – FC Lootos

0 : 1 (0:1)

Kohtunik: Kert Küttis  abikohtunikud: Ullo Melis, Robin Tukia
Pealtvaatajaid: 17
Ilm: +23C

väravad:
0:1 21`.Helene Leht

Hoiatused: 74`. Jaanika Küttim (Kalju)
Eemaldamine: 54`.Heidi Melis (Kalju) – viimase lootuse viga

Nõmme Kalju FC : 12-Carmen Juurik, 3-Laura-Liis Tamm, 6-Elen Pruuli, 7-Jaanika Küttim, 9-Marta Liisa Staalfeldt, 13-Heidi Melis, 18-Carmen Elisabeth Loime(k), 22-Heidi Marie Porila, 24-Maia-Liisa Veldi, 31-Mia Simone Arakas, 37-Helena Greta Porila
varus: 4-Arabella Järvet, 14-Olesja Kortšenova, 55-Kelli Andermann
Treener: Getulio Fredo Aurelio, Arst : Juri Belogorodtsev

FC Lootos: 1-Birgit Rammo, 5-Keidi Käis, 7-Ave-Lii Laas(k), 8-Ita Lillo, 9-Karmen Piirimaa, 10-Kärt Hüdsi, 15-Aiki Suits, 20-Kristin Kukli, 21-Kati-Karoli Silla, 4-Helene Lumi, 23-Indra Liz Nemvalts (88`. 12-Keitlyn Metsmaa).
Varus: 12-Keitlyn Metsmaa, 14-Lisethe Lanno, 17-Marianne Veberson.
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help.

Naiskond naasis meistrivõistluste mängudele peale kolmenädalast pausi ja reisis kohe pealinna, et Hiiu staadionil kohtuda Nõmme Kaljuga. Kui Inglismaal testimisel viibivad õed Piirimaad välja arvata, jäid tänasest kohtumisest erinevatel põhjustel eemale Imbi Hoop, Anette Laureen Linnuste ja Lisanne Tamm. See tähendas, et treener Kuklil oli mänguks kasutada kolm varumängijat, mida on vähem kui uute reeglitega on lubatud karikamängus. Aga saadi hakkama ja edukalt.

Mäng kulges avavilest kuni lõpuni allegrode dikteerimisel ja lõppes naiskonnale võidu ja kolme punktiga. 21.minutil mängu avavärav sündis, kui nelja-viie sööduga mängiti väravavahiga silmitsi Helene Lumi, kes palli kodunaiskonna väravavahist mööda, võrku lükkas. Tabamus oli Helenele esimeseks väravaks Meistriliigas ja naiskonna eest üldse kokku kuuendaks.  Teine värav oli õhus kogu mängu, aga ära lüüa seda ei suudetud. Küll raksusid värava latid ja postid ja teise poolaja alguses jäid vastased isegi vähemusse kui Kärt Hüdsi mahatõmbamise eest eemaldati Heidi Melis. Väravat lüüa ei suutnud ka vastased ja üheväravalise võiduga lisasid allegrod liigatabelisse juurde kolm punkti, mis tõstis võistkonna neljandaks Flora, Kalevi ja Vapruse kandadele. Sporting ja Tammeka mängivad pühapäeval ja Saku võib meist tabelis veel mööduda.

Värava autor Helene Lumi (pildil) oli tabamuse üle rõõmus “Eks see teekond selle väravani oli pikk ja oleks pidanud juba avamängus oma värava ära lööma, aga eks tuleb siis rohkem trenni teha, et neid väravaid ikka rohkem tuleks. Mäng ise ei olnud kindlasti meie parim, õnneks see üks tabamus tuli ja oli otsustav. Tähtis, et võistkond võitis”

Treener Kaido Kukli mängujärgsed kommentaarid “Meie jaoks uudne olukord, kui tuleb üle 2/3 mängu ajast reaalselt positsioonirünnakut mängida ja vastane on orienteerinud ennast kaitsetegevusele. Pikk paus oli ja avaldus see tehnilises praagis, mida oli palju, aga tahtmine skoorida oli mängijates suur, lihtsalt realiseerimine jättis soovida. Samas olid omad momendid ka vastastel ja hetk, kui Kalju mängija trahvikastis kerge puute järel kukkus, tegi olukorra hetkeks ärevaks. Kohtunik nägi siiski momenti piisavalt hästi ja lahendas olukorra. Meie väravale reaalselt ohtlikke olukordi ei tekkinud ja kaitseliinil oli rahulikum päev. Kahju, et mänguseis ei lubanud teha rohkem vahetusi ja anda mänguaega varupingil olnutele, aga selline see jalgpall kord juba on. Täna oli tähtis võtta see kolm punkti ja proovida uuesti taastada koostööd võistkonna liinide ja mängijate vahel”.

Järgmine kohtumine on juba 25.juulil kui Lootospargis mängitakse Tartu Tammekaga arvult 29. Lõuna-Eesti derby. Esimest korda on staadionile lubatud ka pealtvaatajad, seega tõotab tulla tuline andmine !

enne mängu …

Kalju peatreener Getulio Fredo: „Pärast väikest pausi oleme laupäeval taaskord platsil. Tuleb sama keeruline mäng nagu eelmised on olnud ning paljud mängijad on vigastustega kimpus. Lähme platsile siiski võitlema ja anname endast parima!”

Lootose peatreener Kaido Kukli: „Pärast väikest pausi uus mäng. Loodan, et läheb hästi.”

Mängija Keidi Käis: „Loodame, et vahepealne paus mängudest on mõjunud hästi ja läheme mängule hea energiaga. Arvestades eelnevaid omavahelisi kohtumisi, on oodata tasavägist mängu. Eks kõik ootavad oma tiimile positiivset tulemust, nii ka meie!”

 

Lisa kommentaar