Naiste karikavõistluste veerandfinaalis tehnilise võidu saanud Põlva Lootose president Indrek Käo tunneb vastastele kaasa, kuid märkis, et võistlused said värvi juurde.

Mulluste karikafinalistide duellis kaotas Lootos algselt Pärnu JK-le 1:6, aga kuna vastased kasutasid reeglitevastaselt Maarja Virulat, pääsesid põlvalannad poolfinaali.

“Sportlikus mõttes tunnen Pärnu treenerile Jüri Saarele kaasa, kuid reeglid on reeglid ja need kehtivad kõikidele,” ütles Käo Lõunaeestlasele. “Oleme ka ise saanud karistada, kui 2008. aastal juhendit muudeti ja me seda piisavalt teraselt läbi ei lugenud.”

“Aga naiste karikavõistlustele lisab see kindlasti värvi ja kuigi olime peale kolmapäeva keskendumas meistrivõistlustele, tuleb nüüd karikamängudeks ennast kokku võtta,” sõnas Käo. “Taas kord ainsa esiliiga võistkonnana nelja tugevama seas olles meie jaoks kergeid vastaseid ei ole.”

Põlva Lootose president Indrek Käo kommenteeris naiste karikavõistluste skandaalsete veerandfinaalide teemal, et klubi arvates pidi probleemi lahendama Eesti Jalgpalli Liit (EJL).

Veerandfinaalis algselt suurelt kaotanud Lootos, Tartu SK 10 Premium ja Tartu Tammeka said tehnilise võidu. EJL tunnistas, et juhend ei lubanud seekord naiskonda vahetanud mängijatel kevadel oma uut koduklubi esindada alaliidu eksimuse tõttu, kuid tehnilise võidu saanud klubid polnud üksmeelselt nõus edasipääsust loobuma ja seepärast polnud võimalik vastaste tehnilisi kaotusi tühistada.

Tammeka peatreener Rainer Klement on kinnitanud, et Tammeka oli valmis edasipääsust loobuma. SK 10 esindaja Mariliis Limbak on öelnud, et “SK 10 oli vastu sellepärast, et Põlva Lootos ütles kindlalt, et nemad ei loobu”. Soccernet.ee küsis selle kohta kommentaari ka Lootose presidendilt.

“Meie arvamus ei olnud millegi ega kellegi vastu, vaid pigem juhendist lähtuvalt leidsime, et olukorra saab lahendada ainult EJL, mida ka tehti,” avaldas Käo.

Tema arvates võiks juhend edaspidigi keelata ühel mängijal karikahooaja jooksul mitut klubi esindada. “Eelkõige toetaks see just väiksemaid klubisid, kelle paremaid suured noolimas käivad,” põhjendas Käo.

Favoriidikoorem SK 10-le

Karika poolfinaalis kohtub Lootos eilse loosi tahtel võõrsil SK 10-ga. Kuigi meistriliiga tabeliseisu järgi said põlvalannad kõige soodsama vastase, siis Käo hinnangul on nende jaoks kõik vastased ühteviisi tugevad.

“Kõik poolfinaali pääsenud naiskonnad mängivad jalgpalli meist kõrgemal tasemel. Salamisi lootsime saada kodumängu, et meie oma publikule taaskord jalgpalli kõrgemat taset pakkuda. Tegemist on meie jaoks esimese naturaalmuru mänguga sellel hooajal ning loomulikult on mängu
favoriidikoorem kodunaiskonna õlgadel,” teatas Käo.

“Meie naiskond on kahe hooaja vahel oluliselt muutunud. Oleme loovutanud teistele klubidele mitmed oma põhimängijad ja mitmed on hetkel ka vigastustega väljas. Samas annab see võimaluse noortele, kes nii ehk naa vajavad tugevaid kohtumisi naiste tasemel mängimiseks.”

Tulemused enne juhendist tulenenud tühistamisi:

Tallinna FC Levadia – Tallinna FC Flora II  5:1 (2:0)
2. Helis Rõuk, 5. Anastasia Dodeltseva, 73., 88. Vlada Kubassova, 80. Naidä Imanova – 53. Inger Fridolin

Põlva FC Lootos – Pärnu JK  1:6 (0:4)
55. Liisa Merisalu – 23., 72., 79. Margarita Matjuhhova, 27. Liivi Sõrmus, 39. Anastassia Morkovkina, 45. Kairi Himanen

Tallinna FC Flora – Tartu SK 10 Premium  7:0 (4:0)
18., 46., 87. Miina Kallas, 33. Siret Räämet, 40., 45. Katrin Loo, 68. ov. Mariliis Limbak

JK Tallinna Kalev – Tartu JK Tammeka  5:0 (2:0)
23. ov. Liis Ott, 37. Karolina Perv, 51. Ave Pajo, 61. Jana Pipar, 83. Birgit Albert

Lisa kommentaar