Laupäeval, 30. mail on võistlustules kuus naiskonda. Esimeses mängus kohtuvad Tartu Tammeka ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond. Saku Sportingu jaoks algab hooaeg koduväljakul, kui võõrustatakse Põlva Lootost. Päeva viimane mäng toimub Hiiu kunstmurustaadionil, kus lähevad vastamisi Nõmme Kalju ja Tallinna Kalev. Valitsev meister FC Flora võõrustab pühapäeval, 31. mail Lilleküla harjutusväljakul Pärnu Vaprust.

Naiste Meistriliiga kohtumised toimuvad kuni 1. juulini pealtvaatajateta. Enne mänge on tänu digiprotokollidele võimalik jalgpall.ee lehel vaadata naiskondade algkoosseise ning pärast kohtumist laekub info ka ülejäänud mängusündmuste kohta. Igas voorus saab ühele kohtumisele kaasa elada ka Soccernet.ee otseülekande abil. Avavoorus on selleks mänguks Flora ja Vapruse vaheline vastasseis.

Esimeses voorus pööratakse tähelepanu ausale mängule ning kõigi võistkonna kaptenid allkirjastavad kohtumiste eel ausa mängu plaadi. Aktsiooniga kinnitavad klubid üheskoos publikule ja laiemale avalikkusele, et mängitakse ausalt ja austusega.

Tartu JK Tammeka – JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
30. mail kell 14.00 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Naiste Meistriliiga uus hooaeg avatakse Tartus, kui Sepa jalgpallikeskuses kohtuvad Tammeka ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond. Võistkonnad on möödunud hooajast omavahel hästi tuttavad, kui maha peeti tasavägiseid mänge. Kahel korral väljus võitjana Tammeka, korra sai võidupunktid kirja ühendnaiskond ning üks kohtumine lõppes viigiliselt. Tabelis lõpetati võrdsetel punktidel ja järjestikustel positsioonidel, kui Tammeka teenis viienda koha ja ühendnaiskond platseerus kuuendale kohale.

Kohtumist saab otsepildis vaadata JK Tammeka naiskonna Facebooki lehel.

Tammeka peatreener Sirje Roops: „Pikk ettevalmistusperiood on läbi saanud ja lõpuks saame hooajaga alustada. Ootusärevus on suur ning on aeg trennides tehtud töö realiseerida meile sobivaks tulemuseks. Pikk ettevalmistus ja eriolukorrast tingitud piirangud on naiskonna näljaseks teinud ja mänguisu on suurem kui kunagi varem.”

Kapten Renate-Ly Mehevets: „Esimesest mängust ei oota muud kui kolme punkti tabelisse. Mina tean, milleks naiskond suuteline on ja tean kui palju vaeva oleme selle hooaja nimel näinud. Eesmärgid on meil paigas ja need on kõrged ehk me ei tohi eksida mitte ühegi naiskonna vastu.”

Ühendnaiskonna peateener Sergei Vassiljev: „Kauaoodatud hooaeg, mis saab kindlasti olema väga huvitav, on algamas. Eriolukorra tõttu tekkinud pikk paus teeb selle vähemalt esimestel mängudel ilmselt veelgi põnevamaks. Meie naiskond on võitluseks valmis, aga kas seda on ka Tartu naised, selgub pärast lõpuvilet.”

Mängija Maive Jürmann: „Naiskond treenib hea tuju ja suure tahtega. Mängule minnakse ühtselt häälestatuna ja tahtega tuua koju kolm punkti. Teame Tammeka mängustiili ja oleme valmis võrdne võrdsega lahinguks.”

Mängu kohtunik on Jaanus Allas, teda abistavad Kristjan Kruk ja Vadim Lebezov.

Saku Sporting – Põlva FC Lootos
30. mail kell 16.00 Saku staadionil

Mõned tunnid pärast esimese kohtumise avavilet astuvad Sakus väljakule kohalik Sportingu naiskond ja Põlva Lootos. Mullusel debüüthooajal saavutas Sporting kõrge neljanda koha, Lootos lõpetas seitsmenda kohaga. Omavahel mindi vastamisi kolmel korral, kui Saku võttis võidu nii kahes liigakohtumises kui ka karikavõistluste 1/16-finaalis.

Sportingu peatreener Jan Harend: „Hea meel on alustada hooajaga kodusel murul! Oleme jätkuvalt noored ja vihased, seega tahtmist on meil kõvasti, eesmärk on see nüüd tulemuseks vormida.”

Kapten Eliisabet Pedak: „Olenemata sellest, et hooaeg lükkus kaks kuud edasi, on meie eesmärk ikka kõrge kvaliteediga mängida ja mäng võita.”

Lootose peatreener Kaido Kukli: „Meistriliiga tõotab sellel hooajal huvitav tulla. Meile saab arvatavasti esimene mäng tugevnenud Saku Sportingu vastu raske olema, aga kõige olulisem on üldse mängudega alustada.”

Mängija Ave-Lii Laas: „Kauaoodatud hooaja algus on käes, esimene mäng on võõrsil tugeva Saku vastu. Proovime võistkonnaga endast maksimumi anda ja naudime mängu!”

Kohtumist vilistab Luisa Klaar, abikohtunikud on Kaspar Ait ja Gabriela Kaskmaa.

Nõmme Kalju FC – JK Tallinna Kalev
30. mail kell 19.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Laupäevases viimases kohtumises on võistlustules üle mitmete aastate taas Meistriliigas osalev Nõmme Kalju ning eelmisel hooajal kolmanda kohaga lõpetanud Tallinna Kalev. Viimati läksid naiskonnad vastamisi 2016. aastal ning toona võttis omavahelistes mängudes võidu Kalev. Huvitava seigana kuulusid toona Kalju koosseisu mitmed mängijad, kes praeguseks mängivad just nimelt Kalevi ridades.

Kalju peatreener Getulio Aurelio: „Oleme valmis hooajale vastu minema, sest näen et tüdrukud on tahtmist täis.”

Mängija Marta Liisa Staalfeldt: „Saab olema põnev hooaeg, sest kõik on uus – Meistriliiga ja esmakordselt nii pikk paus enne hooaega.”

Kalevi peatreener Maksim Rõtškov: ,,Tore on Nõmme Kaljut taas Meistriliigas tervitada. Uustulnuka vastu on ikka huvitav minna, kuid loomulikult rahuldab meid ainult võit.”

Väravavaht Jonna Soomets: ,,Hooaja esimene mäng sai mängitud, kuid esimene võit on veel puudu. Usun, et oleme meistrivõistlusteks valmis ja tuleme Hiiu staadionile kindlalt kolme punkti võitma.”

Mängu kohtunik on Johann Kuldmäe, keda abistavad Markko Ladvas ja Tarmo Väät.

Tallinna FC Flora – Pärnu JK Vaprus
31. mail kell 19.00 Lilleküla I harjutusväljakul
OTSEPILT: Soccernet.ee

Tiitlikaitsja ja värske Superkarika võitja FC Flora alustab hooaega koduväljakul uustulija Pärnu Vapruse vastu. Naiskondade jaoks on tegemist esimese omavahelise kohtumisega. Flora avas hooaja eelmisel nädalavahetusel, kui Superkarika mängus alistati Tallinna Kalev tulemusega 5:1. Kahe hooaja vahel mitmete mängijatega tugevnenud Vaprus näitas hooajaeelsel Taliturniiril häid tulemusi ja kolmes kohtumises kaotusevalu ei tuntud, kui alistati Nõmme Kalju, Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond ning Põlva Lootos.

Kohtumist saab otseülekandes vaadata Soccernet TV vahendusel.

Flora abitreener Magnus Rosen: „On südantsoojendav, et naiste jalgpalli karussell nüüd eesoleval nädalavahetusel täistuuridel käima läheb. Võtame suvepealinna esindustiimi oma kodukantsis kenasti vastu ning kuivõrd on tegu ka telemänguga, siis üheks eesmärgiks on tagada võimalikult paljude õnnestunud soorituste talletamine Eesti spordi kullafondi.”

Mängija Mari Liis Lillemäe: „Pikisilmi oodatud esimene liigamäng on lõpuks käes. Suurepärane võimalus nautida tiimiga mängimist ja karantiiniperiood maksma panna. Usun, et nii meie kui ka Vaprus tahame ennast platsil tõestada, seega tõotab tulla põnev ja väljakutsete rohke mäng. Suure privileegina kantakse meie mängu ka Soccernet.ee vahendusel üle, nii et lisaks endile tahame ka vaatajatele ilusat jalgpalli pakkuda!”

Mängu vilistab Rein Väin, abikohtunikud on Oliver Väät ja Alexis Alliksaar.

Lisa kommentaar