Kohtunik: Andres Lõhmus, abikohtunikud: Mattias Daum, Daisy Toim

4:1 90`.

• 51`. Helios ei realiseerinud penaltit

FC Helios II:

FC Lootos : Villako, Mõttus, Oper, Vist, Juks, Kolk, Kolats, Ploom, Vaher, Rahuelu varus: Meekler. Treener Rauno Puusepp

Meeskond mängis kevadringi viimase kohtumise võõrsil, kui Tamme staadioni kunstmuruväljakul oldi kuuepunktimängus vastamisi Tartu FC Helios II võistkonnaga. Vastased asusid kohtumist juhtima 6.minutil kui kaitseliin jäi lootma suluseisu peale, lubades vastaste ründajal rünnak väravaga lõpetada. 1:0 . Mõni minut hiljem oli õhus teinegi värav, kuid väravavaht Markus Villako suutis palli nurgalöögiks tõrjuda. Seejärel järgnes veerandtund Lootose survet, kuid viiest  kindlast väravavavõimalusest ei suutnud meeskonna ründajad realiseerida mitte ühtegi. 35.minutil viigistas mänguseisu Stefan-Ander Ploom, kelle kauglöök jäi väravavahil terava päikese tõttu õigel hetkel märkamata. Viigiseisul suunduti vaheajale.

Teist poolaega alustasid vastased aktiivsemalt. Operi pallikaotuse tulemusena trahvikasti purjetanud Heliose mängija võttis maha kapten Jürgen Juks. Kohtunik Lõhmus näitas kõhklusteta – penaltit.  Lööja liigne enesekindlus maksis talle aga kätte ja tugev löök tabas väravalatti. Äratuskell aga ei olnud piisavalt tugev ja 57.minutil lubasid Mõttus ja Vist ennast trahvikastis Heliose ründajal “kohvile kutsuda” ja terav löök paremalt äärelt alla esimesse nurka viis võõrustajad 2:1 juhtima. 67.minutil oli suurepärane võimalus viigistamiseks Rahuelul, kes sai keskväljalt pika söödu kaitseliini taha, mängis mööda ka väravavahist, kuid ei suutnud palli tühja väravasse lüüa, tabades küljevõrku. 70.minutil tegi Lootos oma ainsa vahetuse. Mõttuse asemel tuli väljakule Meekler. Lubamatult palju pallikaotusi keskväljakul ja eriti ründefaasis lubasid vastastel ülesse võtta kontrarünnakuid, mille tõrjumisega kaitseliin kõvasti vaeva pidi nägema. 79.minutil tuli tohterdada Villakot, kellele vastanetrahvikastis sisse sõitis. 83.minutil löövad vastased 3:1. Taaskord algab olukord pallikaotusest keskväjal. Peale väravat vallanduvad pinged meeskonnas ning kollased kaardid teenivad nii Meekler kui Oper. Kohtumise viimasel minutil löövad vastased 4:1. Taaskord eksib suluseisu hindamisega Vist ja taaskord algab kõik pallikaotusest keskväljal. Lisaminutitel on võimalusi väravalöömiseks mõlemal võistkonnal, aga tulemust see enam ei muuda.

Järgmine mäng ootab meeskonda 24.augustil kui kell 19 võetakse Lootospargis vastu Tartu JK Tammeka.