Argentina jalgpallikoondisega 1986. aastal  maailmameistriks tulnud Diego Armando Maradona (60) suri kolmapäeva hommikul Buenos Airese provintsis Tigres, kus ta pärast hiljutist haiglast väljasaamist paar päeva elas. Novembrikuu esimestel päevadel diagnoositi Maradonal subduraalne hematoom ja talle tehti ajuoperatsioon.

Brasiilia legend Pelé (80) kirjutas Twitteris: „Milline kurb uudis. Kaotasin just suurepärase sõbra ja maailm kaotas legendi. Palju oleks veel öelda, kuid praegu andku Jumal tema perekonnale jõudu. Loodan, et ühel päeval saame taevas koos palli mängida.”

Pärast 1982. aasta MM-i ostis Maradona toona maailmarekordilise summa eest FC Barcelona (nüüdses vääringus 5,6 miljonit eurot – toim). Haiguste, vigastuste ja kakluste tõttu tema aeg Kataloonia hiiu ridades kõige kuulsusrikkam ei olnud. Tõelise hiilguse saavutas Maradona Itaalia klubis Napoli, millega ta liitus 1984. aasta juulis ja kus pidas 1991. aastani 188 kohtumist. Sellesse perioodi jäi ka Mehhiko MM, kus juba ebajumala staatusse tõusnud ründaja kirjutas jalgpalliajaloo ühe tähtsaima peatüki pealkirjaga „Jumala käsi” (51. minutil 1 : 0 – toim) ning lõi neli minutit hiljem „Sajandi väravaga” seisuks 2 : 0. Maradona väravatest võideti ka poolfinaalis 2 : 0 Belgiat ja kaptenina viis ta oma meeskonna finaalis 3 : 2 võidule Lääne-Saksamaa üle.

Diego Maradona karjäär

• Mängis neljal MM-finaalturniiril (1982, 1986, 1990, 1994)
  • 1986. aasta Mehhiko MM maailmameister ja Kuldse Palli võitja
  • Klubijalgpallis võitis 9 tiitlit: Boca Juniors (1), Barcelona (3) ja Napoli (5)
  • Ballon d’Ori välja andva France Football sajandi parima jalgpalluri valimisel sai Maradona Pele järel teise koha.