11.-17.detsembrini viibisid projekti “Soccer Aid” koolitusreisil Inglismaal  klubi noortetreenerid. Newcastle Upon Tyne linnas, inglise jalgpallihiiu Newcastle United Foundationi ja Academy korraldatud programmist võtsid osa Avo Jakovits, Kaido-Meinhard Kukli, Kristin Kukli, Ave-Lii Laas, Temari Nuuma, Kärt Hüdsi ja Kert Preeden. Reisi korraldaja ja projekt juht Indrek Käo sõnutsi kulus nädalase reisi ette valmistamiseks ligi kaks aastat läbirääkimisi ja koostööd Newcastle jalgpalliakadeemia juhtidega. “Tänu Põlvamaa Partnerluskogule, kellele projekti sisu muljet avaldas, saime võimaldada niivõrd kõrgetasemelise koolitusreisi kõikidele meie noortetreeneritele”. Neli koolituspäeva olid äärmiselt intensiivsed ja pingelised. Akadeemia arendusjuht Neil Winskill ja U21 peatreener Ben Dawson olid kokku pannud äärmiselt põhjaliku ja inspireeriva programmi. Maailma parimas jalgpalliliigas (English Premier League) osaleva Newcastle United FC noorteakadeemia töökorraldust tutvustas legendaarne Steve Harper (Põhja-Iirimaa ja Newcastle United väravavaht), kes on hetkel ametis akadeemia direktorina.” Akadeemia treenerite koolitusest ja arenguperspektiividest rääkis koolitusjuht Jack Ross.


Steve Harper ja Indrek käo (foto:Kristin Kukli/fclootos.ee)

“Osalejad said ülevaate noortetreeningute ettevalmistamisest ja läbiviimisest vanustele alates U9 kuni  U18. Lisaks tutvustati akadeemias õppivate noorte arendamise ja karjääri planeerimise programme, treeningute- ja mängude analüüsimise võimalusi. Räägiti mängijate tervise ja füüsilise ettevalmistusega seonduvast, lisaks olid eraldi moodulid väravavahtide ja akadeemia treenerite koolitusest .”

Väga võimsa mulje pakkus U21 võistkonna mängueelse treeningu jälgimine ja järgmisel päeval toimunud UEFA U19 noorteliiga kohtumine Newcastle United vs AC Milan, milles treeningul läbi harjutatud olukorrad realiseeriti mängus perfektselt (Newcastle võitis mängu 3:1).

Väga huvitav kogemus oli osaleda Newcastle United naiskonna treeningul. Lootose naiskonna kapten Ave-Lii Laas “Päris palju asju olid sarnased sellega, mida ka meie teeme, vahe on kiiruses ja tempos, kuidas nemad seda teevad”. Peatreener Becky Langley tutvustas võistkonna treeningmeetodeid ja naiskonda, kes olid rõõmsalt nõus poseerima ühisel pildil.

Terve päev kulus tutvumisele Newcastle United Foundation tööga. Kallum Percy, kes osales suvel Põlvas toimunud jalgpallilaagris, oli ette valmistanud põhjaliku tutvustuse, mis andis hea ülevaate Foundationi tegevussuundadest ja eesmärkidest. Samuti sai jälgida U10/11 ja U14/15 tüdrukute treeninguid (NB !treeningväljak asus hoone katusel).

Võõrustajad olid suutnud programmi lisada ka UEFA meistrite liiga mängu Newcastle United vs AC Milan ja inglise Premier League mängu Newcastle United vs Fulham FC vahel. 52 tuhat pealtvaatajat mahutaval St. James Park kogetud atmosfäär jättis väga võimsa mulje ja andis hea ülevaate inglise jalgpallikultuurist. Soccer Aid projekti esimene etapp on lõppenud. Täna saabus teade, et heaksiidu on saanud ka jätkuprojekt “Soccer Aid 2”, mis algab juba järgmisel aastal. Howay The Lads.

Projekti kohta saab lähemalt lugeda : Projekt_SoccerAid_eesmärgid ja tulemused

Projekti toetasid:

  

Lisa kommentaar