Hoiatused: 45+1`.Sirje Roops, 64`.Merily Käblik (mõlemad Tammeka)

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 7-Ave-Lii Laas, 2-Kirta Talgre (63`.25-Getter Lepp), 4-Merili Tamm, 9-Karmen Piirimaa, 14-lisethe Lanno, 31-Katrin Piirimaa, 12-Keitlyn Metsmaa, 20-Kristin Kukli, 24-Katariina Kinnunen, 10-Kärt Hüdsi (90+3`.19-Riina Rinne)
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut: Kärt Satsi

JK Tammeka: 1-Reti Talts, 6-Maria Sootak, 10-Kädri-Lii Ootsing, 2-Criselle Tennosaar, 7-Sirje Roops, 8-Kaisa Kamenik, 9-Renate-Ly Mehevets(68`.23-Marian Jaarman), 3-Anastasia Ivanova (79`.22-Emily Guitor), 14-Grete-Lilijane Küppas (46`.18-Liis Ott), 25-Tuuli Tasa, 19-Merily Jüris (56`.17-Merly Käblik)
varus: 23-Marian Jaarman, 18-Liis Ott, 22-Emily Guitor, 17-Merly Käblik
Treener: Maiko Lõhmus Füsioterapeut: Nele Laurimaa

Naiskond mängis täna Tilsi staadionil neljanda “kodumängu” Lõuna-Eesti derbymängus vastaseks vana tuttav Tartu Tammeka. Tartlaste koosseisus alustas kolm endist allegrot. Allegrode esimest pealelööki tuli oodata ligi kümme minutit. Siis virutas Ave-Lii Laas palli väravale, kahjuks üle. Kohtumise esimene ohtlikum moment tekkis veerand tunni möödudes, kui Karina Piirimaa suutis tõrjuda vastaste pealelöögi ja Lisethe Lanno selle üle otsajoone koristas. Tammeka siiski domineeris ning jätkas oma võimaluse otsimist. Avavärava lõid siiski allegrod. Hea individuaalse triblingu tulemusel pääses löögile Kärt Hüdsi, lüües palli väravavahist vasakule nurka 1:0. Kohe järgmisel rünnakul oli tartlastel hea võimalus viigistada, kuid Merili Tamm suutis palli siiski klaarida. Kaks minutit hiljem oli pall taas Tammeka väravas. Kristin Kuklilt söödu saanud Kärt Hüdsi mängis kaitsjad üle ning duubeldas seisu. Poolaja lõpus hoidis kodunaiskond kenasti seisu ja esimesel üleajal vastaste kaptenile, Sirje Roopsile antud kollane kaart viis naiskonnad vaheajale.

Teise poolaja alguses tegid vastased vahetuse. Küppase asemel tuli mängu veteran Liis Ott. Tammeka ründas küll rohkem, kuid suurema eduta. 56.minutil tuli neil Merily Jürise asemel sisse Merly Käblik. Lootose esimene vahetus oli 63.minutil kui Getter Lepp vahetas välja Kirta Talgre. Minut hiljem teenisid vastased Ave-Lii laasi maha tõmbamise eest kollase kaardi. Head kontrarünnaku võimalused avanesid samas kodunaiskonnal, kuid palli võrku ei saadud. 68.minutil vastastel komas vahetus. Mehevets välja Jaarman sisse. Mängupilti see ei muutnud. Tammeka proovis kauglöökidega, kuid täna ei olnud sihik paigas ja suurepärast tööd tegi väravas Karina Piirimaa. 80,minutil Tammeka viimane vahetus Ivanova välja Guitor sisse. ometi lõi kohtumise viimase värava kodunaiskond. 87. minutil sai Kärt Hüdsi hea söödu vahetusest sekkunud Getter Lepalt ning tõstis vastu rutanud väravavahist palli kenasti üle. Kolmas värav mängus ja naiste Meistriliiga kõige nooremana löödud kübaratrikk kindlustasid naiskonnale hooaja esimese võidu ja hea tuju kesksuvisele pausile siirdumisel.

Järgmine mäng on 18.juuli kell 19, kui Tilsis võetakse vastu valitsev meister Pärnu JK.

Kärt&Karina
pildil: Kärt Hüdsi ja Karina Piirimaa

Enne mängu…

Põlva peatreener Kaido Kukli: „Viimane mäng enne puhkusele minekut. Pigistame endast kõik välja ja anname headele naabritele lahingu.”

Mängija Keitlyn Metsmaa: „Mängud Tammeka vastu on alati pingelised, kuid üritame endast maksimumi anda ja vastaste elu keeruliseks muuta.”

Tammeka peatreener Maiko Tamme: „JK Tammeka naiskond peab selle nädala jooksul teise olulise mängu. Me oleme valmistunud selleks väljakutseks treeningutel, et säilitada värskust ja stabiilsust, mis tagab ka edu.”

Mängija Marian Jaarman: „Levadia mängus tegime mõned uued katsetused ja õppisime nendest. Jõudsime edukalt mitmeid kordi löögile ja kavatseme seda ka Põlva vastu rakendada, et tuua koju 3 punkti.”