Head jalgpallisõbrad,

Lootose jaoks on algamas üheksateistkümnes hooaeg eesti jalgpallimaastikul. 1994 aastal asutatud klubi on lühikese ajaga suutnud ülesse ehitada piisavalt laial vundamendil tegutseva, regionaalse jalgpalli püramiidi, millel on väga selge nägu ja vorm. Aastaid kagu-eesti jalgpalliveduri rolli täitnud Lootos on edasi rühkimas ka alanud aastal – vedades enese järel mitte ainult kodumaakonna entusiaste, vaid ka kogu piirkonna jalgpallihuvilisi laiemas tähenduses.

2013 on juubeliaasta. Viieteistkümnendat toimumisaastat tähistab augustis aset leidev Lootosspring – jalgpalliturniir, millest tänaseks hetkeks on saanud vanim, järjepidevalt ja sama nimega Eestis toimuv noorte jalgpallifestival ning ühtlasi suurim eesti võistkondade osavõtul toimuv noorteturniir Baltikumis. Eelneva neljateistkümne aastaga turniiril osalenud enam kui kaks Põlva linnatäit noori jalgpallureid on siit kaasa saanud killukese meie klubi ja Põlvamaa kultuurist. 1-4.augustini ootame Põlvamaa staadionitele hulgaliselt uusi ja vanu tuttavaid, et üheskoos tunda rõõmu noortejalgpalli kõige olulisemast – mängulustist.

Seda, et Lootos on noorteklubi, tõestab veenvalt lõppenud aastal Põlva Ühisgümnaasiumis alustanud jalgpalliklassi esimese lend, kelle jaoks saab Jaanipäevaks läbi esimene kooliaasta . Tänaseks on kõik sügisel kooliteed alustanud noored kenasti alles, usinasti jalgpallitarkusi omandamas ja suutnud tekitada fantastilise meeskonnavaimu, mis jalgpallis, nagu ka teistel võistkonnaaladel on kandmas äärmiselt olulist rolli. Sisuliselt on laotud vundament ja loodud tingimused tulevase akadeemia ülesehitamiseks. Akadeemia üheks tulemuseks on kindlasti kõige muu hulgas koondislased. Head Lootose kvaliteeti esindavaid koondislasi on klubist sirgunud viimastel aastatel mitmeid. Enam pole tarvis seletada mis on Lootos või Lootospark, kus asub Põlva või kes on allegrod. 21.juunil tuleb teistkordselt kokku Põlvamaa koondis , et seekord juba koduväljakul jõudu katsuda lähinaabritega võrumaalt. Loodetavasti on seekord rivis kõik maakonna parimad pojad – klubi nimekaim kasvandik, välismaal profileiba teeniv Kaarel Kiidron on selleks nõusoleku juba andnud.

Kuigi väljas on hetkel tüüpiline eesti talveilm, klubi tegutseb ja üürikeselt talvepuhkuselt saabuvad üksteise järel tagasi klubi noored ja vanad. Veebruari alguses saab Põlva ja Ahja spordisaalides jälgida ja kaasa elada traditsioonilisele Lootos CUP saalijalgpalliturniirile, lisaks toimuvad veebruaris esmakordselt Mesikäpa hallis saaliturniirid mees- ja naiskondadele. Märtsis liigutakse saalist õue ning Lootos CUP meesteturniir ning viiendat korda toimuv Allegro CUP naiskondadele juhatab teed aprillis algavale välihooajale. Mai ja juuni on traditsiooniliselt kõige nooremate päralt. Juulis ootab klubi noortevõistkondi välisturniir, augusti tähtsündmuseks on Lootosspringi 15.juubeliturniir ning septembris alustab Põlva Ühisgümnaasiumis järjekordne jalgpalliklass.

Sügisel tähistame klubi sünnipäeva ning algavad ettevalmistused juba uueks – juubelihooajaks.
Hiina kalendri järgi algab peatselt Mao aasta, mis toob endaga kaasa hulgaliselt salapära. Hiinlased peavad madu hea õnne kuulutajaks. Madu on olnud aarete valvaja ja hoidja. Hoiame siis meiegi üheskoos oma klubi ja üksteist, oleme hoolivad ja tähelepanelikud meid ümbritseva suhtes, sest ainult koostöös suudame veelgi paremini ja kindlamalt hoida meie vedurit jalgpallikursil.

Tujuküllast jalgpalliaastat soovides,

Indrek Käo
klubi president

 

Lisa kommentaar