Head sõbrad,

aasta viimane päev on paras aeg vaatamaks tagasi möödunud hooaja tähtsündmustele ja meenutamaks kohe lõppevat aastanumbrit 2010.

Lootose jaoks oli 2010 aasta suurte ja oluliste muutuste aeg. Aasta algusest alates seisid klubi juhtkonna ees mitmed tõsised väljakutsed, olulisemad neist seotud naiskonna komplekteerimisega ning klubihoone ehitustööde korraldamisega. Hoolimata tõsistest rünnakutest õnnestus säilitada naiskonna tuumik ning olgugi, et eesmärk – mängida medalitele ei täitunud, pakkus rahuldust naiskonna areng ning eelkõige oma noormängijate võistkonda sulandumine ja hooaja teisel poolel leitud hea hoog, mis tipnes valitseva meistri, FC Levadia alistamisega. Lihtsamaks ei osutunud ka Lootospark III etapi ehitustööde jätkamine, sest algselt kaasfinantseeringut lubanud linnapea taganes oma lubadustest, mis tähendas, et klubi pidi otsima täiendavaid vahendeid projekti mahujärgseks elluviimiseks. Õnneks on Põlva linnavolikogu  leidnud, et kogu projekt on Põlva jaoks perspektiivne ning suure tõenäosusega leiab 2011 aastal lahenduse ka kaasfinantseeringuga seonduv. Eelkõige tähendab see linna regionaalse jalgpalliakadeemia rajamist, mis kinnistaks Põlva kui sportmängude pealinna Eesti spordikaardile.  Oli ka tiitlivõistluste aasta ning Lõuna-Aafrika Vabariigis  olid klubi värvid ka kohapeal esindatud J. Jätkus klubi noormängijate kutsumine erineva vanuseastme noortekoondistesse ning Lootospark ja Põlva tagasid kolmandat korda Eesti naistele esikoha. Sügis oli klubile edukas. B klassi allegrod võitsid meistrivõist lustelt hõbemedali, A klassi poistele kuulus kolmas koht ning C klassi juuniorid kindlustasid koha Esiliigas ka järgmiseks hooajaks. Sügis tõi klubile uue peasponsori, kelleks on maakonna üks edukamaid ja innovatiivsemaid ettevõtteid AS Värska Vesi, kelle otsus toetada Lootost järgmised viis aastat näitab et oleme õigel teel ning meie tööd ja tegemised on silma jäänud paljudele.

Väike kokkuvõte aastast kuude lõikes …

Jaanuaris kogu Eestit tabanud lumeuputus ei möödunud ka Lootospargist, kuid tänu klubi liikmete, lastevanemate ja paljude, paljude toetajate ja vabatahtlike  ühistele pingutustele suudeti klubi mängupaik hoida sisuliselt lumevaba ning mängitav, mis võimaldas treeneritel võistkondade hooajaks ettevalmistust alustada vastavalt plaanidele.

Veebruaris sai teoks 14. Lootos CUP saaliturniir, mis toimus vaatamata rasketele majandusoludele mis lisaks Eesti klubidele olid kohale jõudnud ka meie lõunanaabritele. Võitjatena triumfeerisid TJK Legion, JK Tammeka, JK Alko, Pärnu JK ja Tallinna FC Flora. Astuti esimene reaalne samm Põlvasse regionaalse jalgpalliakadeemia rajamise suunas kui klubi president külastas Inglismaal Newcastle Unitedi akadeemiat ning tutvus sealse struktuuri ja tehtavaga.

Märtsis uuendas klubi koostööd oma kauaaegse partneri KWH Pipe Eestiga, kes on olnud Lootose toetajaks alates aastast 1999 ning sõlmis pikaajalise lepingu uue varustuspartneriga, kelleks sai NIKE. Toimusid mitmed mängijate üleminekud, mille käigus naiskonnaga liitus Geete Paulus ning Tallinna Kalevisse siirdus Henry Kõomägi. Lootos CUP meesteturniiri võitjaks krooniti Viljandi JK Kotkad ning Allegro Põlva CUP võitjaks Nõmme JK Kalju.

Aprill tõi klubisse esmakordselt välismängijad. Naiskonnaga liitusid Sabine Cervenaka, Lineta Kremane ja Agnese Kokarevica. Meeskond alustas meistrivõistlusi Lootospargis võiduga uustulnuk FC Tabivere üle ja naiskond edenes karikasarjas saadud suure, 12:1 võiduga Sillamäe üle järgmisesse ringi. Lootose kasvandikud, Tartu JK Tammekat esindavad Mait Toom ja Kaarel Kiidron valiti Meistriliiga vooru sümboolsesse koosseisu. Hooaja transpordipartneri leping sõlmiti V.Alve Reisidega ning A Le Coq kinnitas toetuse jätkamist Lootose Fännireisidele.

Mais toimus kaheksandat korda Noorte Lootoste Turniir, mille võitjaks krooniti viies kord Lepatriinu lasteaia mudilased. Siauliais toimunud naiste Balti turniiri võitis Eesti ning Signy Aarna oli 5 väravaga turniiri resultatiivseim mängija. AS RIS Ehitus jõudis ühele poole klubihoone välisehitustöödega.

Juunis jõudis Lõuna-Aafrika Vabariiki allegrode särk, mis kokku 36st riigist saadetud koos 329 teise särgiga osales projektis The Shirt. Klubi kuulutas välja hümni konkuris, millel osales neli lugu kolmelt autorilt. Lootospargis algas EJL noorte suvelaager. MM 2010 võitjaks tuli Hispaania, kes põnevas finaalis alistas Hollandi.

Juulis mängiti Lootospargis neidude U17 Balti turniir, mille võitis täiseduga esinenud Eesti . Klubi 1996 sündinud noorte võistkond osales Helsinki CUP-il. RIS Ehitus alustas Lootospargis tribüünide ja soojendusega jooksuraja ehitustöödega. Tööde kaasfinantseerimisest taganenud Põlva linna asemel rahastasid töid Lootos ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Augustis toimus järjekordne Lootosspring jalgpalliturniir, millel kõrvuti JK Tammeka (3), Martin Reimi JK ja soomlaste Pallo-Iirot kõrval võidutsesid 1999 sündinud vanuseklassis ka allegrod. Karikasarjas jõudis 1/16 finaali meeskond, kes võõrsil alistas tulemusega 6:3 Kuusalu JK Rada. Alar Alve arvele kanti viis väravat. B klassi allegro võitlesid viimase vooru võiduga SK10 Premiumi üle endale meistrivõistlustelt hõbemedalid.

September algas edukalt taas meeskonnale, kes 1:1 viigile järgnenud võiduka penaltiseeriaga FC Otepää üle edenes järgmisesse ringi, kus vastaseks saadi Meistriliiga liider, Tallinna FC Flora. Maakonna koolinoorte meistriteks tulid põhikooli astmes Põlva Keskkool ja Räpina Gümnaasium. Gümnaasiumide vanusegrupis jäid mõlemad esikohad Põlva Ühisgümnaasiumisse.

Oktoober tõi järjekordsed koondisekutsed Lootose noortele. Erik Listmann kuulus Iirimaal U16 koondise koosseisus ning EM kvalifikatsiooniturniirile kutsuti koondist esindama Mari Abel, Sixtina Ladva ja Lisanne Tamm. Kodus mängitud viik JK Tammekaga kindlustas allegrodele Meitriliigas neljanda koha, saates ühtlasi tartlannad üleminekumängudele. Lisaks lõhkas naiskond üllatuspommi tallinnas, kui viimase vooru mängus alistati Signy Aarna väravatest 4:1 valitsev meister Tallinna FC Levadia. Sixtina Ladva kübaratrikk aitas U17 koondisel EM valikturniiril saavutada 5:1 võidu Läti üle.  Maakonna meistriks tuli FC Lootos A ja Põlva Ühisgümnaasiumi 60.aastapäeva juubelit tähistati vilistlaste ja praeguste õpilaste vahelise mänguga, mille viimased 2:1 võitsid. Jalgpallihooaeg lõpetati Lootospargis ning klubi sai endale uue peasponsori , kelleks järgmised viis aastat on AS Värska Vesi.

Novembris toimusid esmakordselt avatult maakonna karikavõistlused, mille võitjaks tuli Värska Vesi I võistkond. Eesti Jalgpalli Liit lõpetas hooaja ning koostöös ajakirjanikega valiti naiste Meistriliiga parimaks mängijaks Signy Aarna. Klubi juhtkond külastas taas Inglismaad, Newcastle jalgpalliakadeemiat ning käis vaatamas Tarmo Kinki mängu Middlesbroughs.  Klubihoone siseviimistlustöödega jätkas AS RIS Ehitus, kes peaks klubile tööd lõplikult üle andma 2011 jaanuari  lõpuks.

Detsembris tähistas 40 juubelit klubi tehniline direktor Kaido-Meinhard Kukli, kes Aastalõputurniiril tüüris pronksmedalitele nii allegrode B klassi võistkonna kui ka naiskonna. Lootose noortevõistkonnad osalesid aktiivselt saaliturniiridel, saavutade ridamisi häid kohti ja emotsioone. Lootospark mattus tormide Monika ja Charlette tulemusena lumme …

Soovin kõikidele klubi liikmetele ja toetajatele head vana-aasta lõppu, rõõmsat aastavahetust ning edukat ja õnnelikku jalgpalliaastat peagi algavaks 2011 aastaks.

 

Indrek Käo

Jalgpalliklubi Lootos

President

Lisa kommentaar