väravad:  54. Erik Sorga – 48. Nikita Naumov, 90+3. Maksim Skavõš

Hoiatused: 65. Nikita Naumov, 66. Ivan Bahhar
Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Abikohtunikud: Gilles Francois Becker, Joaquim da Silva
Neljas kohtunik: Laurent Korpiwa (kõik Luksemburg)

Eesti: Sergei Lepmets, Taijo Teniste, Joonas Tamm, Ragnar Klavan, Artur Pikk, Mattias Käit, Karol Mets, Konstantin Vassiljev (76. Artjom Dmitrijev), Sergei Zenjov, Erik Sorga (83. Rauno Sappinen), Henrik Ojamaa (86. Vlasi Sinjavski).
Varus: Mihkel Aksalu, Matvei Igonen, Gert Kams, Madis Vihmann, Mihkel Ainsalu, Frank Liivak, Vlasi Sinjavski, Vladislav Kreida, Rauno Sappinen, Ken Kallaste, Artjom Dmitrijev, Märten Kuusk.

Valgevene: Aleksandr Gutor, Stanislav Dragun, Sergei Matveitšik, Nikita Naumov, Deniss Poljakov, Sergei Politevitš, Juri Kovaljov (77. Maksim Skavõš), Nikolai Signevitš (64. Ivan Bahhar), Jevgeni Jablonski, Ivan Majevski, Igor Stasevitš.
Varus: Andrei Klimovitš, Maksim Plotnikov, Nikolai Zolotov, Max Ebong, Ivan Bahhar, Maksim Skavõš, Vladislav Klimovitš, Dmitri Baga, Aleksandr Pavlovets, Kirill Petšenin, Zahhar Volkov, Jevgeni Ševtšenko.

Täna õhtul A. Le Coq Arenal toimunud Eesti – Valgevene EM-valikmäng lõppes meie A-koondise jaoks napi kaotusega, kui külalistele jäädi viimase lisaminuti võiduväravast alla 1:2. Esimesel poolajal oli võimalusi mõlemal meeskonnal, kuid avapoolaja lõpus olid paremaid momente Eestil. Korra päästis vastaste väravavaht Aleksandr Gutor oma meeskonna halvimast, kui Erik Sorga pääses temaga silmitsi ja suunas palli vasaku jalaga tagumisse nurka. Veidi hiljem näitas paremalt äärelt head kiirust Sergei Zenjov, kelle terav palli trahvikasti lõppes Sorga löögiga, mis lendas kahjuks väravast mööda.

Teist poolaega alustasid tervamalt külalised. Korra tabas pall ka meie posti, kuid 48. minutil oli Valgevene täpne nurgalöögist, kui palli suunas peaga väravasse Nikita Naumov. Eesti suutis 54. minutil viigistada. Konstantin Vassiljev söötis palli Mattias Käitile, kes liikus palliga trahvikasti ja viis palli terava sööduga tagumisse posti, mille lõi oma esimeseks koondiseväravaks võrku Sorga. Vastastel tekkis suurepärane võimalus 68. minutil, mil kapten Igor Stasevich tsenderdas palli kasti ja meie õnneks lõi Stanislav Dragun healt positsioonilt palli esimesest postist mööda. 72. minutil tabasid vastased lühikese aja jooksul ka kaks korda meie väravaraami. Korra lõid vastased veel latti ning Eesti oli lähedal viigile, kuid kahjuks lõi vahetusest sekkunud Maksim Skavych viimasel minutil meie võrku Valgevene võiduvärava.

Koondise järgmine kodumäng toimub esmaspäeval, 9. septembril kell 21.45 Hollandi vastu. Holland kohtus täna võõrsil Saksamaaga ja võitis kohtumise 4:2.

11 Maksim Skavysh (13.11.1989) – FC BATE 13/1

Reedel A. Le Coq Arenal peetaval Eesti – Valgevene Euroopa meistrivõistluste valikmängul on erilised aukülalised, kes osalevad mängueelsel kätlemistseremoonial. Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Aivar Pohlakuga koos osaleb kätlemistseremoonial Riigikogu liige Helir-Valdor Seeder ning autoralli maailmameistrivõistluste liidrid Ott Tänak ja Martin Järveoja.

“Meil on väga hea meel, et saame osaleda tähtsa jalgpallikohtumise avamisel ja pärast Eesti koondisele tribüünil kaasa elada,” lausus tänavu viis WRC-rallit võitnud Ott Tänak.