Eesti – Sloveenia

0:4 (0:2)

Peakohtunik: Hristijana Guteva, Abikohtunikud: Ekaterina Marinova, Pavleta Raškova, neljas kohtunik: Kristina Georgieva (kõik Bulgaaria)

väravad: 21., 48. Lara Prašnikar, 32. Lana Golob, 54. Sara Agrež

Hoiatused: 53. Siret Räämet
Mänguolud: +11, pilvine ilm, muruväljak suurepärases seisukorras

Eesti: Karina Kork, Kelly Rosen (58. Heleri Saar), Siret Räämet, Jessika Uleksin, Sandra Liir, Vlada Kubassova, Kairi Himanen (65. Liisa Merisalu), Kethy Õunpuu, Mari Liis Lillemäe, Lisette Tammik (80. Grete Daut), Kristina Bannikova.
Varus: Getriin Strigin, Ragne Gromov, Heleri Saar, Liisa Merisalu, Ave-Lii Laas, Grete Daut, Paula Maria Mengel, Inna Zlidnis, Lisete Tammeveski, Anett Joandi, Emma Treiberg.

Sloveenia: Zala Meršnik, Kristina Erman, Sara Agrež (73. Evelina Kos), Lana Golob, Kaja Eržen, Kaja Korošec (60. Sara Makovec), Pamela Begic (61. Manja Rogan), Dominika Conc, Mateja Zver (66. Ana Milovic), Lara Prašnikar, Špela Kolbl (73. Nina Predanic).
Varus: Nika Šapek, Evelina Kos, Anja Prša, Adrijana Mori, Zala Kuštrin, Sara Makovec, Izabela Križaj, Manja Rogan, Ana Milovic, Zala Vindišar, Nina Predanic.

Eesti naiste koondis alustas MM-valiksarja Pärnus. Esimeses kohtumises, reedel, 17. septembril, oli Pärnu Rannastaadionil vastaseks Sloveenia. Kohtumise avavärav sündis 21. minutil, kui Lara Prašnikar saatis palli Eesti väravas seisnud Karina Korgi põrkest võrku. Sloveenia eduseis suurenes 32. minutil tänu Lana Golobile, kellel õnnestus nurgalöögijärgselt kasutada ära Eesti karistusalas tekkinud segadust ja palli mängijate vahelt sisse lüüa. Teise poolaja alguses oli Sloveenia taas resultatiivne, kui avavärava autor Prašnikar lõi karistusala tagant palli ristnurka. Lõppseis vormistati 54. minutil, kui Sara Agrež skooris kaunilt otse karistuslöögist.

Lootose mängijatest on koondises naiskonna kapten Ave-Lii Laas, kes avamängu jälgis varumängijate pingilt.  Eks-allegro Liisa Merisalu sekkus 65.minutil vahetusest, asendades kapten Kairi Himaneni. Tervislikel põhjustel jääb mängudest Sloveenia ja Walesiga eemale Signy Aarna.

Teisipäeval, 21. septembril võõrustatakse samas kohas Walesi, kui avavile kõlab kell 20.00. Lisaks eesootavatele vastastele kuuluvad Eestiga samasse alagruppi ka Prantsusmaa, Kasahstan ja Kreeka.

Eesti jaoks ei ole septembrikuus külla sõitvad koondised võõrad vastased. Walesiga peeti eelmise aasta märtsis maavõistlus, kui võõrsil tuli tunnistada vastaste 2:0 paremust. Sloveeniaga kuuluti ühte alagruppi ka viimases EM-valiksarjas. Toona jäädi võõrsil vastastele alla 0:2 ning edasi lükatud kohtumises, mis peeti alles selle aasta veebruaris, tuli Tallinnas tunnistada sloveenide 9:0 paremust.

„Me ei taha kindlasti vastaste elu lihtsaks teha. Nii Wales kui ka Sloveenia on kõrge tasemega võistkonnad, kes koputavad finaalturniiride uksele. Sloveenia näitas eelmises valiksarjas väga head mängu Hollandi ja Venemaa vastu ning meil oli nendega veebruaris raskusi. Kindlasti on keeruline kohe valiktsükli alguses minna vastamisi tugevate koondistega, aga samas on see hea võimalus oma vormi testida,” sõnas kohtumiste eel koondise peatreener Jarmo Matikainen.