Kohtunik: Luisa Klaar,  abikohtunikud: Petteri Shulz, Jaanus Allas

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 9-Karmen Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa , 21-Kati-Karoli Silla(82`.32-Ketlin Pindis), 3-Elina Kahar, 20-Kristin Kukli, 7-Ave-Lii Laas, 8-Ita Lillo , 23-Indra Liz Nemvalts(42`.4-Helene Lumi), 6-Hanna Parv(46`.11-Anette Laureen Linnuste), 10-Kärt Hüdsi (82`.2-Mae Lillo).
Varus: 2-Mae Lillo, 11-Anette Laureen Linnuste, 4-Helene Lumi, 32-Ketlin Pindis.
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help

JK Tulevik /S.-Jaani United ÜN : 88-Angela Sööt(vv),  3-Gabriela Busch, 4-Sandra Liir, 7-Mia Maks(82`.21-Katriin Kabanov), 8-Anett Joandi, 10-Raheli Jürgenson (33`.13-Anna-Liisa Joandi), 12-Teisi Toomsalu, 15-Maria Soll, 16-Maive Jürmann(k)(46`.17-Simona Põlismäe), 26-Mari-Liis Rikkinen(85`.21-Katriin Kabanov), 31-Katariina Põldur
Varus: 99-Kristi Mägi, 2-Reti Talts, 6-Jessica Tammist, 13-Anna-Liisa Joandi, 17-Simona Põlismäe, 20-Vlada Kodak, 21-Katriin Kabanov

Peatreener: Sergei Vassiljev, füsioterapeut: Kristel Lellep, meediaesindaja: Maarika Hiiemäe

Naiskond mängis täna kodus kolmanda vooru mängu, võõrustades JK Tulevik /Suure-Jaani United ühendnaiskonda. Mõlemal võistkonnal oli peale kahte esimest vooru punktiarve avamata ja soov punktid tabelisse saada seetõttu suur. Pikema kõrre tänases heitluses tõmbasid vastased.

Võrreldes eelmise mänguga oli treener Kaido Kukli teinud algkoosseisus ühe muudatuse. Anette Laureen Linnuste asemel alustas nooruke Hanna Parv. Mäng algas küll võitluslikult, kuid otsustavaks said individuaalsed eksimused.  5.minutil avasid vastased skoori kui Karina Piirimaa väljalöögi noppis kolme allegro vahelt  Anett Joandi, kes selle peaga Katariina Põldurile suunas. Põldur lükkas nahkera vasakul äärel täesti üksikuna seisnud Teisi Toomsalu jalale, kes nahkkera trahvikasti joonelt postipõrkest sisse virutas. Värav äratas ka allegrod, kuid söödud olid ebatäpsed ja enne mängu sadanud lumelörtsist märjal väljakul libastusid mängijad üksteise järel. Kodunaiskond hoidis siiski tempot ja pooltunni möödudes pääses peaga löögile Indra Liz Nemvalts, kelle raami suunatud pall Kristin Kukli peast üle värava lendas. Paar minutit hiljem tegi vastaste ründajale vea Elina Kahar. Õnneks lõid mulgid 18 meetrilt teenitud karistuslöögist palli üle värava. 33.minutil mängu esimene vahetus külalistelt. Jürgenson välja, Joandi sisse. 36.minutil avanes suurepärane võimalus mänguseisu viigistamiseks Hanna Parvel, kes söödu järel ennast väravavahiga silmitsi leidis. Paraku võttis otsustamine liiga palju aega ja hiljaks jäänud pealelöök tabas vastu rutanud väravavahti. Mõni minut hiljem sai vigastada Nemvalts ja oli sunnitud väljakult lahkuma. Lootos jätkas kümnekesi. Järgnes vana jalgpallitõde – ei löö ise, lüüakse … Karina Piirmaa väravalöögist võitis Katrin Piirimaa küll esimese palli, kuid teisele pallile jõudis taas varem jaole Joandi, kelle sööt leidis avavärava autori Toomsalu, kes andis vasakult äärelt terava tsenderduse värava ette. Palli lendu valesti hinnanud Karina ei suutnud tsenderdust tõrjuda ja mõni minut varem vahetusest sekkunud Anna-Liisa Joandi poolt värava alla suunatud palli lükkas võrku Põldur. Seejärel tegi sunnitud vahetuse kodunaiskond ja Nemvaltsi asemel tuli mängu Helene Lumi. Seisul 0:2 siirduti poolajale.

Teise poolaja alguses tegid mõlemad võistkonnad ühe vahetuse. Lootosel Parv välja, Anette Laureen Linnuste sisse. Vastastel Jürmann välja, Põlismäe sisse. Initsiatiiv oli küll koduvõistkonnal, kuid erinevalt nädal tagasi Kalevi vastu näidatud mängust ei suudetud vastastele midagi väga ohtlikku korraldada. Ühendnaiskonna keskkaitsja Liir võttis Kärt Hüdsi korralikult kinni ja kuigi paremalt äärelt Kristin Kukli üritas pealööke ja tsenderdusi, jäid need nõrgaks või olid ebatäpsed. 63.minutil tegi keskringist kaugöögi Kahar, kuid väravavaht Sööt püüdis selle kindlalt. 67 minutil oli õhus kolmas värav, kuid Põlduri kümnelt meetrit tehtud pealelöök läks napilt postist mööda. 80.minutil oli kohtunik Luisa Klaar sunnitud taskust võtma kollase kaardi, näidates seda ohtlikult mänginud Kaharile. 82.minutil tegid võistkonnad taas vahetused. Lootos võttis välja Hüdsi ja Silla, sisse Mae Lillo ja Ketlin Pindis. Ühendnaiskond asendas Maksi Kabanoviga  ja neli minutit hiljem Rikkineni Kodakiga. Kohtunik lisas mängule kaks minutit, kuid väravaid ei löödud. Suure-Jaani oli õppinud eelmistes mängudes tehtud vigadest ja lahkus Lootospargist kolme punktiga.

Järmine mäng ootab allegrosid nädala pärast laupäeval, kui Lootospargis võetakse vastu valitsev meister ja täiseduga liigatabeli tipus trooniv Tallinna FC Flora.

enne mängu …

Kaido Kukli: Mõlemal naiskonnal on punktiarve avamata. Tuleb põnev mäng.

Karina Piirimaa: Oleme saanud juba paar mängu mängida. Selle põhjal võib öelda, et võistkonnal on tahtejõud, et anda endast parim, olemas. Kuna mõlemad võistkonnad on tugevad, siis on oodata head mängu. Kindlasti proovime võtta siit oma esimese võidu.

Sergei Vassiljev: Mängud Põlva Lootose vastu on alati ettearvamatud. Kord võidame meie, kord nemad. Eks laupäeval selgub, kes seekord peale jääb.

Mia Maks: Esimene võõrsilmäng tõotab tulla põnev võitlus. Loodan, et oleme õppinud eelmiste mängude vigadest ning suudame hooaja esimese võidu koju tuua.