20.september kell 19:00, XVIII voor,  Lootospark

2 : 4 (1:1)

Peakohtunik: Paul Kask,  abikohtunikud: Mattias Tääts, Atso Palumägi.
pealtvaatajaid: 39
ilm: +15C

väravad: 8`Kätriin Altsaar, 53`Ave-Lii Laas  – 45+2`, 66`,81`Anne-Grete Pajuviidik, 54`.Anette Salei

FC Lootos: 19-Mairit Laanesaar, 3-Elina Kahar, 7-Ave-Lii Laas, 9-Anette Laureen Linnuste,  10-Kärt Hüdsi, 11-Kristel Saadik, 14-Isabel Huma, 17-Kätriin Altsaar(80`.27-Luiisa Marleen Lepp), 20-Kristin Kukli, 32-Ketlin Pindis, 33-Marie Rahel Lail(80`.23-Indra Liz Nemvalts)
varus: 23-Indra Liz Nemvalts, 27-Luiisa Marleen Lepp
Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterepeut: Indra Aru

Tabasalu JK: 33-Karina Kork, 2-Ann Iiris Ilisson, 3-Reti Marleen Ränk, 8-Heidi Melis, 10-Anne-Grete Pajuviidik, 26-Keidy Pööra (65`28-Marie Heleen Lisette Kikkas), 31-Evelin Šilina, 32-Mia-Lisette Sarapik, 36-Anette Salei, 72-Lisette Tammeveski, 99-Laada Tereštšenkova(k)(85`.23-Maria Elling)
varus: 22-Melani Lisandra Kõrran (vv), 23-Maria Elling, 28-Marie Heleen Lisette Kikkas
peatreener: Valeri Makarov, treener: Kaire Palmaru, Füsioterapeut: Kätlin Laurson

Naiskond jätkas peale väikest pausi meistrivõistluste mängudega. Kodusel Lootosparkil võeti reede õhtul vastu medalikursil liikuv Tabasalu JK. Senises kahes omavahelises mängus olid peale jäänud Tabasalu naised.  Nagu ka viimases omavahelises kohtumises, asusid allegrod mängu 1:0 juhtima. Marie Rahel Laili paremalt äärelt antud tsenderdusele ei saanud värava ees passinud Kärt Hüdsi hästi jalga vahele, küll jõudis tagumisest postist jaole Kätriin Altsaar, lüües oma hooaja teise värava. Külalised küll kontrollisid enamuse poolajast palli, samas kodunaiskonna kontrarünnakud olid ohtlikud. Poolaja lõpu eel tõrjus Mairit Laanesaar Anne-Grete Pajuviidiku lähilöögi. Tiksus teine üleminut kui trahvikastist välja koristatud palli suutsid Tabasalu mängijad uuesti liini taha tõsta ja seekord Pajuviidik ei eksinud saates garderoobiväravaga võistkonnad vaheajale 1:1 viigiseisul.

Teist poolaega alustasid teravamalt vastased, aga Lootose kaitseliin koos väravavaht Laanesaarega tegi head tööd ja hoidis seisu muutumatuna. 53.minutil murdis Kärt Hüdsi trahvikasti, kuid pealelöögini ei jõudnud, pöörates tagasi ja andes söödu paremalt kaitseliini taha liikunud Ave-Lii Laasile. Naiskonna eest oma 240. mängu mänginud kapten ei eksinud, viies allegrod taas juhtima 2:1. Eduseis püsis tablool kõigest 15 sekundit. Tabasalu mängis palli keskelt lahti ja kolme-nelja sööduga mängiti löögile Anette Salei, kes tõi tabloole taas viiginumbrid. Tabasalu üritas Lootost üllatada kauglöökidega, aga edutult. 65.minutil tegid vastased esimese vahetuse kui Keidy Pööra asemel sekkus mängu Marie Heleen Lisette Kikkas. See muutis mängupilti ja minut hiljem mängiti pall liini taha liikunud Pajuviidikule, kes viis esmakordselt tänases mängus omad juhtima 2:3. 80.minutil tegi topeltvahetuse kodunaiskond. Avavärava kombinaatorid Lail ja Altsaar said puhkama, nende asemel tulid väljakule Indra Liz Nemvalts ja Luiisa Marleen Lepp. Minut hiljem lõi Pajuviidik kolmanda värava ja mäng oli tehtud. Viis minutit enne kohtumise lõppu tegi oma teise vahetuse ka Tabasalu. Kapten Tereštšenkovat asendas Maria Elling. Seis sellest ei muutunud ja põnevast lahingust väljus seekord võidupunktidega Tabasalu.

Naiskonna järgmiseks vastaseks on 27.septembril Tallinna Kalev, kellega mängitakse Sportland Arenal kell 19:30.

enne mängu …

Peatreener Kaido-Meinhard Kukli: „Tabasalu haistab hõbemedalit ja sellest lähtuvalt on oodata väga ründavat mängu nende poolt. Meie ülesanne on võimalikult hästi kaitses mängida ja proovida ka ise skoorida.“

Elina Kahar: „Tabasalu viimaste mängude tulemused pole olnud nende jaoks ootuspärased, seda enam on oodata, et Põlvasse tulevad nad ennast tõestama. Tuleb keeruline võitlus.“

Tabasalu mängija Mia-Lisette Sarapik: “Taas sõidame Põlvasse. Oleme nendega juba kahel korral mänginud ja mõlemast mängust võidu noppinud. Plaan on teha ka seekord sama.”