FC LOOTOS – JK TAMMEKA III

7 : 2 (1:1)

Kohtunik: Tiit Pruuli , abikohtunikud: Stella Reinumägi, Mattias Tääts
Pealtvaatajaid: 41
väravad: 5`,52`,60`,72`.Marthin Vahtra, 79`.Tambet Toim, 84`.Markus Lina, 90`. Risto Saarniit – 13`.Ken-Krister Uuspalu, 68`.Anton Laidmets
hoiatused: 28`.Helander Vist (Lootos) – 45`.Hendrik Saliste (Tammeka III)

Lootos: 30-Rene Kolsar(k), 10-Temari Nuuma, 12-Maik Kolats, 13-Tambert Toim, 14-Kert Preeden, 17-Marthin Vahtra, 20-Risto Saarniit, 21-Elon Holger Vaab, 23-Markus Lina, 31-Helander Vist,(71`.1-Markus Villako) 97-Markus Mäeots(85`.16-Henri Loeg).
varus: 1-Markus Villako, 16-Henri Loeg
treener: Avo Jakovits

Tammeka III: 22-Peetsmann(vv), 2-Nozadze, 3-Kikas, 6-Trolla, 8-Uuspalu(k), 14-Kokassaar, 16-Lood, 26-Leilop, 27-Saliste, 33-Kure-Pohhomov, 99-Laidmets.
varus: 69-Helme

Meeskond mängis pühapäeval hooaja viimase kohtumise, võõrustades Lootospargis Tammeka III võistkonda. Kohtumise eel andis klubi juhatuse liige ja meeskonna kapten Jürgen Juks üle auhinna klubis 114 mängu mänginud Rene Kolsarile, kes on otsustanud lõppeva hooaja järel suurest jalgpallist taanduda ja kindad varna visata. Lootos alustas hästi ja juba kohtumise viiendal minutil viis Temari Nuumalt hea söödu saanud Marthin Vahtra meeskonna 1:0 juhtima. 13.minutil teenis Tammeka trahvikasti nurgas karistuslöögi, mille vastaste kapten Ken-Krister Uuspalu realiseeris. Võimalusi värava arve suurendamiseks oli mõlemal poolel, aga poolaja pausile siirduti siiski viigiseisul 1:1.

Lootos alustas ka teist poolaega hästi ja 52`.minutil viis Vahtra Lootose taas ette ja 62`. suurendas edu kaheväravaliseks.  68`. minutil vähendas Anton Laidmets külaliste kaotusnumbrid 2:3 peale. 71`. minutil tegi Lootos vahetuse. Helander Vist välja Markus Villako sisse. Minutit hiljem oli vahe taas kaheväravaline. Oma neljanda värava lõi Vahtra. 79`. minutil teenis Lootos nurgalöögi, mille andis Temari Nuuma. Tagumisse posti jooksnud Tambet Toim lõi peaga seisuks 6:2. 83.minutil oli täpne Markus Lina ja kohtumisele pani punkti Risto Saarniit, kes mängu viimasel minutil realiseeris Temari Nuuma söödu.

Võit tähendas, et üle paljude aastate järel lõpetab meeskond tabeli esimeses pooles, viiendal kohal. Kahekümnest mängust teeniti   11 võitu ja saadi 9 kaotust. Väravaid löödi 61 ja endale lasti lüüa 77. Punkte kokku 33.

Meeskonna suurim väravakütt oli Markus Lina 14 tabamusega jagades selle tulemusega lõunatsoonis 4-6 kohta.