1:0 Ave-Lii Laas

FC Lootos II: 1-Birgit Rammo, 4-Marianne Suur (56.18-Kätlin Vassil), 12-Marika Samulin, 14-Lisethe Lanno, 5-Sandra Haidak (76. 23-Indra-Liz Nemvalts), 24-Hanna Parv(76. 7-Ave-Lii Laas), 36-Lisanne Tamm, 6-Kati-Karoli Silla (66. 2-Kirta Talgre) , 16-Annika Aust (76. 20-Kristin Kukli), 24-Katariina Torm,

varus: 7-Ave-Lii Laas, 18-Kätlin Vassil, 20-Kristin Kukli, 23-Indra-Liz Nemvalts. Treener: Indrek Käo

Pärnu JK Vaprus:

Duubelnaiskond võõrustas Emadepäeval Lootosparkis külalisi suvepealinnast, Pärnust. JK Vaprus on saanud üsna tuttavaks, eelkõige Rahvaliiga naiskonnale Lootose Vutid, kes nendega eelmisel hooajal lausa kolmel korral madistasid. Rahvaliiga võit oli pärnakate enesekindlust kasvatanud sedavõrd, et alanud hooajal pannakse endid proovile juba Teises liigas. Mõlemad naiskonnad olid hooaega alustanud sarnaselt ning tabalis kirjas punkt avavooru viigimängudest ning kaotus teises voorus.  Seega täiendada nii punkti kui väravaarvet oli mõlema naiskonna kindel soov. Allegrodel tuli see täna paremini välja. 81.minutil Kirta Talgre antud nurgalöögist lõi peaga kohtumise ainukese värava Ave-Lii Laas, jättes kodupubliku rõõmuks kõik kolm punkti Põlvassse.

Mäng algas võrdsete võimalustega, kuid kodunaiskonnale tekkis ootamatult palju võimalusi skoori avamiseks. Karistuslöögid aga olid ebatäpsed. Aga sama oli ka vastastel, kes kokku suutsid Birgit Rammo väravale peale lüüa kolmel korral. Selles oli suuri teeneid kaitseliinil kes mängis koosseisus Keidi Käis, Marika Samuli, Sandra Haidak, Marianne Suur ja Lisethe Lanno. Lootose keskvälja moodustasid täna kapten Annika Aust ja debüütmängu teinud Katariina Torm, keda äärtel toetasid Hanna Parv ja Kati-Karoli Silla. Ründes tegutses Lisanne Tamm. Poolajaks olid tablool jätkuvalt nullid.

Teist poolaega alustasid külalised massiivse pressiga ning esimese kümne minutiga tekitati Lootose väravale rohkem olukordi kui terve esimese poolaja jooksul kokku. Lootos tegi oma esimese vahetuse ning marianne Suure asemel sai mängu Kätlin Vassil. Survele seisti kenasti vastu ja omad võimalused hakkasid tekkima ka kodunaiskonnal. Kirta Talgre asendas 66. minutil paremal äärel mänginud Kati-Karoli Silla. Mäng võrdsustus veelgi ning veerand tundi enne kohtumise lõppu tegi treener Indrek Käo kolmikvahetuse, saates mängu esindusnaiskonna koliku Ave-Lii Laasi, Kristin Kukli ja Indra-Liz Nemvaltsi. Puhkama said Annika Aust, Hanna Parv ja Sandra Haidak. Nüüd oli mäng tervenisti kodunaiskonna kätes ja 81 minutil teeniti väravani viinud nurgalöök. Kohtumise viimasel minutil käis nurgalöögijärgsest olukorrast pall teistkordselt Vapruse väravas, kuid kohtunik Ahti Lepp nägi olukorras viga. 1:0 võit tõstis naiskonna tabelis neljandaks. Järgmine vastane on Lootosparki saabumas juba 19.mail kui kell 13 võõrustatakse tabeli punast laternat Kohtla-Järve JK Järve naiskonda.