Hoiatus: karmen Piirimaa (FC Lootos) – viga

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa(vv), 7-Ave-Lii Laas, 18-Kätlin Vassil, 15-Astrid Erik, 9-Karmen Piirimaa, 25-Getter Lepp, 8-Ita Lillo(46`.6-Sandra London), 23-Indra Liz Nemvalts, 20-Kristin Kukli(87`.4-Marianne Suur), 12-Keitlyn Metsmaa(64`.11-Anette Laureen Linnuste), 10-Kärt Hüdsi(87`.5-Sandra Haidak)
varus: 4-Marianne Suur, 5-Sandra Haidak, 6-Sandra London, 11-Anette Laureen Linnuste
Treener Kaido Kukli, Füsioterapeut: Kärt Satsi

JKTSJÜN: 2-Anu Alajärv(vv), 18-Sirli-Stella Jõgis, 26-Sandra Liir(46`.6-Gitte Lees), 30-Teele Toomsalu(k), 15-Maria Soll(40.7-Mia Maks), 28-Raneli Sonk, 24-Kateriin Kuusk(67`.16-Maive Jürmann), 12-Teisi Toomsalu, 13-Anna-Liisa Joandi(84.3-Dagmar Hekki), 11-Gerda Johanna Leichter(76`.21-Katriin Kabanov), 10-Katarina Põldur,
varus: 9-Birgit Pajumäe, 6-Gitte Lees, 21-Katriin Kabanov, 7-Mia Maks, 3-Dagmar Hekki, 16-Maive Jürmann 5-Karina Elias.
Treener: Sergei Vassiljev, Füsioterapeut Roger Teor

Treener Kaido Kukli poolt enne mängu avaldatud lootus, et tuleb huvitav mäng, sai tõeks. Meistriliiga ei ole Taliturniir ja Tulevik / Suure-Jaani ühendnaiskond on oma ridasid täiendanud mängijatega nii saarest kui idast. Lootos alustas kohtumist hästi ning Kärt Hüdsil oli võimalus skoori teha juba teisel mänguminutil. Mängu neljandal minutil tabas naiskonda šokk, kui Raneli Sonki poolt trahvikasti tagant löödud pall Karina Piirimaa kaitstava värava võrgus maandus. Viis minutit hiljem avastasid allegrod endid 0:2 kaotusseisust kui trahvikastis jäi markeerimata Sonk. Taaskord tekkis kodunaiskonnal ridamisi võimalusi värava löömiseks, aga täna oli sihik kõikidel lootusetult paigast. Ainsana suutis elevust tekitada kohtunik Lõhmus, kes ühe järjekordse kodunaiskonna vastu vilistatud vea eest treener Kuklilt kriitikat sai ning seejärel leidis vajalikuks rakendada 1.juunist kehtima hakanud reeglitemuudatust – treenerile kollase kaarti näitamist. Ajalugu oli tehtud ja mäng sai omas tempos jätkuda. 37.minutil oli pall taas kodunaiskonna väravas kui ebaõnnestunud tõrje tegi Karina Piirimaa ning Teisi Toomsalu sai palli tühja võrku haamerdada. Vastaste värava all miskit samapõnevat ei toimunud ja seisul 0:3 siirdusid võistkonnad vaheajale.

Teine poolaeg algas Lootose poolelt selgelt aktiivsemalt ja võimalusi kaotusseisu vähendamiseks tekkis poolajal vahetusest mängu sekkunud Sandra Londonil kui Kärt Hüdsil. Pallid aga keeldusid jätkuvalt väravaraamidesse mahtumast ning ainult Karina Piirimaa head tõrjed hoidsid puhtana ka Lootose puuri. 64.minuti tegi Lootos teise vahetuse ning Keitlyn Metsmaa asemel tuli mängu pikalt vigastusepausilt naasnud Anette Laureen Linnuste. Loetud minutid hiljem pääses äärest läbi kapten Ave-Lii Laas, kes väravavahiga silmitsi jõudes viimasel pihta lõi. Tagasipõrganud palli lõi latti Linnuste ning see võttis sümboolselt kokku kogu mängupildi. Loo palju tahad, pallid sisse ei lähe. Mängu lõpus vahetas Lootos sisse marianne Suure ja Sandra Haidagu, kuid mängumurrangut ei suutnud tuua nemadki.  Liiga debütant JK Tulevik/Suure-Jaani United ühendnaiskond seisis lõpuni ja võttis Tilsist koju kaasa kõik kolm punkti.

Sügisring algab juba nädala pärast ning 8.juunil kell 12 võõrustab naiskond Tilsis ekmeistreid Suvepealinnast.

enne mängu …

Treener Kaido Kukli: Ma loodan, et tuleb huvitav mäng. Polegi veel omavahel mänginud, kui just Taliturniir välja arvata. Eelmine nädal oli naiskonnalt väga hea mäng. Loodan seekord sama mängu näha.

Indra Liz Nemvalts: Viimane kohtumine näitas, milleks nad võimelised on ja kindlasti on see meile katsumuseks. Siiski arvan, et tuleb võrdne mäng ja soovime võistkonnaga kolm punkti koju jätta.