Kohtunik: Andree Porila, abikohtunikud: Hugo Mägi, Samuel Sulp
väravad: 34`.Katariina Laas – 80´Kaisa Lee Vaiknemets, 116`.Geili Rehkli
hoiatused: 91`.Indrek Käo (Vutid) – 111`.Alina Unukainen (Elektra)

Vutid: 1-Riina Rinne, 28-Natali Antonov, 53-Kärt Kaseorg, 7-Keit Musting (118`.12-Maris Oja), 9-Laura Unt, 8-Kristi Johanson(46`.36-Anu Kukk), 60-Hanna-Lii Piirsoo, 27-Luiisa Marleen Lepp, 34-keitlyn Metsmaa, 3-Katariina Laas (105`.44-Ketty Rohtmets), 6-Annika Aust(k).
varus: 12-Maris Oja, 36-Anu Kukk, 44-Ketty Rohtmets,
treener: Indrek Käo

NJK Elektra: .
varus:
treener:

Klubi harrastajate naiskond, Lootose Vutid, mängis neljapäeval karikavõistluste 1/16 finaali mängus Tartu NJK Elektraga. Omavahel kohtuti mõni aeg tagasi rahvaliiga mängus ja siis tuli tunnistada vastaste 3:1 paremust. Tänane mäng kulges oluliselt tasavägisemalt kuigi lõpptulemus oli sama.

Katariina Laas viis vutid avapoolajal 1:0 juhtima. teist poolaega olid vutid sunnitud alustama vahetusega. Kristi Johansoni asendas Anu Kukk. Vastased jõudsid sihile kümme minutit enne 2.poolaja lõppemist. Lisaaja esimene pool lahendust ei toonud. teisel poolajal vahetas treener Käo Lasi asemel mängu Ketty Rohtmetsa. Neli minutit enne lisaaja lõppu jõudis sihile Elektra mängija, Geili Rehkli, kelle värav alla paremale posti äärde viis loosikasti Elektra. Vutid vahetasid, Musting välja, Oja sisse. Vahetasid ka vastased, Tokman välja Parts sisse. Mänguaeg sai aga enne läbi, kui vahetused oleks muutuse toonud ja nii liikus järgmisesse ringi 2:1 võiduga Elektra.

enne mängu …

Treener Indrek Käo: ” Karikamäng tuleb meie jaoks mõnevõrra keerulisel ajal. Mängust peavad eemale jääma mitmed mängijad. Suurel platsil 11 v 11 treeningut pole me eraldi teinud, suluseisureeglit hakkame õppima enne mängu algust. Samas on karikamäng väga eriline, kuna võit võib tuua vastaseks mõne tõeliselt suure “kala”, kes tavaliselt ainult meie esindusnaiskonna vastu mängivad. Meie mängime siiski oma rõõmuks, nii nagu oskused ja vastane lubab, ja tulemusest tähtsam on säilitada head tuju ja võistkonnavaimu. Kui läheb eriti hästi, proovime pealtvaatajaid ja fänne ka mõne väravaga rõõmustada. Seega kõik on oodatud Lootosparki. Ilmatargad ennustavad ilusat ilma”.

Kapten Annika Aust: ” Lootose Vutid osalevad karikamängus kolmandat korda. 2021 aasta loos oli sedavõrd õnnelik, et viis koduses Lootospargis kokku Lootose ML ja RL naiskonnad.  Järgmisse ringi edenes ootuspäraselt ML naiskond. Vutid said mängukogemuse võrra rikkamaks. Loosiõnn naeratas meile ka 2022 aastal. Taas kodumäng, vastaseks Viimsi MRJK rahvaliiga naiskond. Mängu tookord kahjuks ei toimunudki, sest vastasnaiskond loobus ja nii edenesime +/- mänguga järgmisse ringi ja kus tuli vastaseks ei keegi muu, kui meistriliigas palliv JK Tabasalu. Mäng toimus taas koduses Lootospargis ja lõppes oodatult külalisnaiskonna võiduga. Kolm on kohtuseadus ja mängime ka oma kolmanda karikahooaja esimese mängu kodus. Vastaseks rahvaliigast tuttav NJK Electra. Suur plats, täispikk mänguaeg, karmimad reeglid on mõlemale võistkonnale veidike harjumatud ja tõeliseks proovikiviks ja seega oleme igati põneva ja ettearvamatu mängu ootel.”

1/16 mängude tulemused:
Viimsi JK – FC Elva 1:1 (0:0) l.a.2:1
FC Lootos – FC Levadia 6:0 (3:0)
Tabasalu JK – FC Jõgeva Wolves 16:0 (13:0)

Loosi tulemusel pääsesid mänguta järgmisse ringi Tallinna FC Ararat (ML), Saku Sporting II (EL), Paide Linnanaiskond (II.L) ja Tallinna FC Flora II (EL). Möödunud hooaja Meistriliiga esinelik Tallinna FC Flora, Saku Sporting, Tartu JK Tammeka ja JK Tallinna Kalev alustavad karikamänge veerandfinaalidest.

Järgmine mäng ootab vutte 20.augustil Lootospargis, kui kell 17 on vastaseks FC Elva II.