29.septembril mängis neidude U17 koondis EM kvalifikatsiooniturniiril viimase mängu, vastseks Sloveenia.
Omavahel olid koondised seni kohtunud korra. 2012 aastas Sloveenias toimunud turniiril olid korraldajad paremad tulemusega 3:0.

EESTI – SLOVEENIA
1 : 0 (0:0)

Eesti U17: Jonna Soomets, Hanna Liisa Sulg, Anette Laureen Linnuste (79. Tuuli Tasa), Galina Kuusik (46. Kärt Hüdsi), Liisa Merisalu, Sandra Pärn, Sandra Liir, Eva-Maria Niit, Marta Raidna, Karmen Piirimaa, Kadri Reinik.
Varus: Katriin Saulus, Carmen Elisabeth Loime, Aiki Suits, Anastasija Fjodorova, Kärt Hüdsi, Anna-Liisa Joandi, Žanna Smirnova, Indra Liz Nemvalts, Tuuli Tasa.

Algkoosseisus alustasid seekord kolm allegrot. Kui Karmen Piirimaa ja Liisa Merisalu tegid kaasa kõik 90 minutit, siis Anette Laureen Linnuste vahetati puhkama 79.minutil. Kärt Hüdsi vahetati sisse teise poolaja alguses.Tema 58. minuti tsenderdusest tekkis penalti ja sellele järgnenud punase kaardi olukord sloveenide trahvikastis, mis lõppes Kadri Reiniku poolt realiseeritud penaltiga.
Vähemuses mänginud vastased Eesti väravalukku lahti murda ei suutnud ning Eesti võitis kohtumise 1:0

„Tüdrukud olid väga tublid ja üllatasid positiivselt. Püüdsime rohkem ise hoida palli ja leida rohkem liikumisi ettepoole. Suutsime mitu korda rünnakule minna, pealelööke teha. See üks penalti ja väga hea kaitsetöö tõid meile võidu, sõnas mängujärgselt koondise peatreener Kaidi Jekimova.
„Enne turniiri seadsime endale eesmärgid, millest täitsime päris paljud. Suutsime korra värava puhtana hoida, lõime ise värava ja tüdrukud andsid endast igas mängus 100%. Kahju, et Valgevenega mäng ei lõppenud nii hästi, kui me ise ootasime, muidu oleks võinud ka tabeli seisukohast täiesti teistsugune tulemus tulla,” võttis peatreener turniiri kokku.
Neljaliikmelise alagrupi võitjaks tuli Austria, kes tänases kohtumises võttis Valgevene vastu 1:0 võidu. Sloveenia jäi vaatamata kaotusele teisele tabelireale. Nendega võrdselt teenisid punkte nii Valgevene kui ka Eesti, kes said vastavalt kolmanda ja neljanda koha. Järgmisesse ringi ehk Eliitringi pääsevad alagrupi kaks paremat ning lisaks ka neli kolmanda koha omanikku, kes näitavad parimaid tulemusi võrreldes oma alagrupi kahe paremaga. Kohtumised on peetud neljas alagrupis, oktoobris ootavad ees veel seitsme alagrupi mängud.